DoS.Generic.Land! (????)

agali043
15-03-2008, 01:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Selamlar.öncelikle bu konuda çok bilgi sahibi olmadığımı belirmek isterim.KİS 7 kullanıyorum.KİS'ten bir ağ saldırısı uyarısı aldım.
DoS.Generic.Land! Sald#253;rgan#253;n IP adresi:  (benim IP adresim(burasıda enteresan)) kural#253;/servis: TCP yerel bağ. noktasında.
...
Bu uyarıdan hemen sonra online şekilde oynanan bi oyun sitesindeki üyelik hesabımın başkası tarafından kullanıldığını farkettim.
1.olayın kis te belirtilen ağ saldırısıyla ilgisi varmıdır
2.ilgisi varsa bunu engellemenin bi çaresi yok mudur ?(çünkü ilgisi varsa kaspersky bunu engelleyememiş oluyor)
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

E.D.
15-03-2008, 10:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
493 mesaj

Önecelikle oynadığın online oyunun şifresini değiştir. Bazı online oyunlar bir hesaba farklı yerden girildiği zaman ıp farklılığından kullanıcıya oyunda ceza veriyor. Belki ıp nin denetlenmesi sırasında bu uyarıyı almış olabilirsin.

agali043
15-03-2008, 19:48   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
12 mesaj

Şifreyi değiştirmesine değiştirdim.Fakat benim hesabıma farklı yerden girmem ve oyunun böyle bir ceza kesmesi gibi bir durum söz konusu değil.İlgilendğin için sağol ama kasperskynin bu konuda yeterliliği konusunda hala bilgi sahibi değilim.

E.D.
16-03-2008, 01:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
493 mesaj

Ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. pop-up, reklam ne varsa engellemiş. Üsttekilerin de saldırı olduğunu düşünmüyorum. Saldırıysa bile yine de paniklemeye gerek yok zaten engellenmiş durumda. KIS zaten benim de kullandığım ve işini çok iyi yapan programlardan biridir.

Son Düzenleme: E.D. ~ 16 Mart 2008 13:36