Dosya Şifreleme-Dosya Açma Hatası

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
HPQ-User
19-07-2008, 00:26   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

resmus sormuş:
Şifreli dosyalarımı açarken Öznitelikleri Uygulama Hatası alıyorum ve dosyaya erişim engellendi şikelinde bir uyarıyla karşılaşıyorum. Problemin kullanıcı sertifikalarından olabileceğini düşünüyorum. Bu problemin çözümünde katkıda bulunabilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Media Center Edition 1.73 GHz 1.00 GB RAM  80GB harddisk Vestel Notebook kullanmaktayım.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.1) Gecko/2008070208 Firefox/3.0.1

LYDER
19-07-2008, 00:31   |  #2  
LYDER avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
733 mesaj

arkadaşım konuyu biraz daha detaylı anlatırsan çok memnun olurum daha iyi yardımcı olmamızı sağlar

resmus
19-07-2008, 00:43   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

şöyle anlatayım 2 ay öncesinde şifrelediğim dosyları, format attıktan sonra açamıyorum. dosyanın üzerine sağ tık> özellikler> öznitelikler (Gelişmiş) > veriyi korumak için içeriği şifrele kutucuğunu boş bıraktıktan sonra "tamam" diyorum ve "öz nitelikleri uygulama hatası" "erişim engellendi" diyor.

systemexpert
19-07-2008, 01:28   |  #4  
Taze Üye
9 mesaj

arkadaşım geçmiş olsun o dosyaları artık açamazsın çünkü onlar efs dosyalar ve onları açabilmek için senin dosyalar verilen koda ihtiyacın var sen format atınca haliyle o kod değişti ve artık sen o doyalara ulaşamazsın
büyük geçmiş olsun konu ile ilgili efs dosya siteminin çalışma şkelini bi okursan neden olmadığını ayrıntılı ve çok net bir şekilde görürüsün tekrar geçmiş olsun

Ahmet_79
19-07-2008, 02:08   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj
systemexpert
arkadaşım geçmiş olsun o dosyaları artık açamazsın çünkü onlar efs dosyalar ve onları açabilmek için senin dosyalar verilen koda ihtiyacın var sen format atınca haliyle o kod değişti ve artık sen o doyalara ulaşamazsın
büyük geçmiş olsun konu ile ilgili efs dosya siteminin çalışma şkelini bi okursan neden olmadığını ayrıntılı ve çok net bir şekilde görürüsün tekrar geçmiş olsun
evet geçmiş olsun

Recep Baltaş
19-07-2008, 09:10   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Üstüne bir bardak su öneriyoruz. Şifrelemeden önce sertifkaları yedekleyecektiniz.

Geçmiş olsun bu konu burda kapanmıştır.