dosya siLinemiyor...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
SMK BiLiSiM
22-06-2006, 19:57   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
111 mesaj

kucuk bir probLem... desktop ta iki adet dosya beLirdi. uzantiLari yok. "CA4HQFIF." ve "CAB26XJJ." isimLi... dosyayi siLmeye caListigimda "dosya siLinemiyor: Kaynak dosya veya diskten okunamiyor." hatasi iLe karsiLasiyorum. iLk once "cmd" den siLmeye caListim. cmd dosyaLari gormuyor. guvenLik kipte actim o sekiLde denedim, ayni hatayLa karsiLastim. XP prof sp2 incLude, win98 cd si iLe acip denedim yine siLemedim. abarttim defrag attim. haLa ayni. haLa dosyaLari siLemiyorum. system mechanic kuLLanmistim en son. saniyorum ki ondan sonra dosyaLar masaustunde beLirdi. programi kaLdirmistim tekrar kurdum butun taramaLari gercekLestirdim fakat sonuca varamadim. bu dosyaLari siLmem icin yapmam gereken seyi biLen varmi arkadasLar? ha son birsey bu dosyaLari notepad te acmaya caListigimda dosya buLunamadi hatasi veriyor. tesekkur ederim.. saygiLarimLa...

gabemeclogan
23-06-2006, 14:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
197 mesaj
SMK BiLiSiM
kucuk bir probLem... desktop ta iki adet dosya beLirdi. uzantiLari yok. "CA4HQFIF." ve "CAB26XJJ." isimLi... dosyayi siLmeye caListigimda "dosya siLinemiyor: Kaynak dosya veya diskten okunamiyor." hatasi iLe karsiLasiyorum. iLk once "cmd" den siLmeye caListim. cmd dosyaLari gormuyor. guvenLik kipte actim o sekiLde denedim, ayni hatayLa karsiLastim. XP prof sp2 incLude, win98 cd si iLe acip denedim yine siLemedim. abarttim defrag attim. haLa ayni. haLa dosyaLari siLemiyorum. system mechanic kuLLanmistim en son. saniyorum ki ondan sonra dosyaLar masaustunde beLirdi. programi kaLdirmistim tekrar kurdum butun taramaLari gercekLestirdim fakat sonuca varamadim. bu dosyaLari siLmem icin yapmam gereken seyi biLen varmi arkadasLar? ha son birsey bu
dosyaLari notepad te acmaya caListigimda dosya buLunamadi hatasi veriyor. tesekkur ederim.. saygiLarimLa...
Kardeş O&O SafeErase, Eraser ve Unlocker diye programlar var bunlarla o dosyaları silebilirsin. Hemde geri dönüşümü olmadan. Ben bizzat kullanmaktayım. Dene bir istersen. Memnun kalacağına garati veririm.

Son Düzenleme: gabemeclogan ~ 24 Haziran 2006 15:29
chiemsee111
23-06-2006, 21:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Bir dosya veya klasörün sahipligini alma. Microsoft makalesi.
Belki yardimci olur.

vega
24-06-2006, 00:10   |  #4  
Üye
66 mesaj

UNLOCKER yazılımı ile istemediğin dosyaların,silinmesini önleyen kilidi açabilirsin!Exe'si;;
Kendi WEB Sitesi;;
NOT;Siz tekrar, Güvenli Kip'te bu programla(unlocker) silmeyi deneyinki,daha emin olsun,arka planda gereksiz ve engelleyici programlar olmasın!!

Son Düzenleme: vega ~ 24 Haziran 2006 00:20
lazrailefsanesi
24-06-2006, 03:01   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Unlocker kullanımı kolay basit bir programdir.Dosyanın ustune gel sag tıkla orda unlocker erase gibi bir yazı cıkıyor.Sonrasını biliyorsun :) bunun haricinde bence normal taratma haricinde ne olur ne olmaz birde spy taratması yap.

chiemsee111
24-06-2006, 03:37   |  #6  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

Unlocker i bende kullaniyorum, güzel bir program ancak herzaman basarili olamiyor. Eger sonuc elde edemezsen BCWipe ve Acronis Privacy Expert Suit gibi programlari öneririm.

SMK BiLiSiM
24-06-2006, 10:16   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj

tesekkur ederim arkadasLar. hepsini denicem :) lazrailefsanesi antivirusum surekLi onLinedir. ve surekLi updateLi. spy oLdugunu sanmiyorum.

SMK BiLiSiM
24-06-2006, 10:46   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj

arkadasLar unLocker caListi tesekkur ederim...

DivX
24-06-2006, 13:07   |  #9  
Taze Üye
3 mesaj

programa gerek yok aslında 98 başlangıç disketini tak ver dordan del komutunu kullanarak silebilirsin tabi ms-dos bilgin azcık olması lazım. ama zaten sen sorunu çözmüssün ama ben bir fikir daha söyliyimde fazla bilgiden zarar cıkmaz Gülümseme

gabemeclogan
24-06-2006, 13:36   |  #10  
Yıllanmış Üye
197 mesaj
DivX
programa gerek yok aslında 98 başlangıç disketini tak ver dordan del komutunu kullanarak silebilirsin tabi ms-dos bilgin azcık olması lazım. ama zaten sen sorunu çözmüssün ama ben bir fikir daha söyliyimde fazla bilgiden zarar cıkmaz Gülümseme
Herhalde forumu tam olarak takip etiyorsun. Eğer Arkadaşımızın yazdığı ilk yazıyı görseydin. Belki de bu yazıyı yazmazdın. Her Neyse.

SMK BİLİŞİM'de alıntı

kucuk bir probLem... desktop ta iki adet dosya beLirdi. uzantiLari yok. "CA4HQFIF." ve "CAB26XJJ." isimLi... dosyayi siLmeye caListigimda "dosya siLinemiyor: Kaynak dosya veya diskten okunamiyor." hatasi iLe karsiLasiyorum. iLk once "cmd" den siLmeye caListim. cmd dosyaLari gormuyor. guvenLik kipte actim o sekiLde denedim, ayni hatayLa karsiLastim. XP prof sp2 incLude, win98 cd si iLe acip denedim yine siLemedim. abarttim defrag attim. haLa ayni. haLa dosyaLari siLemiyorum. system mechanic kuLLanmistim en son. saniyorum ki ondan sonra dosyaLar masaustunde beLirdi. programi kaLdirmistim tekrar kurdum butun taramaLari gercekLestirdim fakat sonuca varamadim. bu dosyaLari siLmem icin yapmam gereken seyi biLen varmi arkadasLar? ha son birsey bu dosyaLari notepad te acmaya caListigimda dosya buLunamadi hatasi veriyor. tesekkur ederim.. saygiLarimLa...

SMK BiLiSiM
24-06-2006, 14:09   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj

tesekkur ederim gabemeclogan :) tekrar tekrar ayni seyLeri yazmak bazen insani sIkar :) koLay geLsin...

gabemeclogan
24-06-2006, 18:03   |  #12  
Yıllanmış Üye
197 mesaj
SMK BiLiSiM
tesekkur ederim gabemeclogan :) tekrar tekrar ayni seyLeri yazmak bazen insani sIkar :) koLay geLsin...
Bir şey dağil. Forum kirliliğine karşıyım. Konunun başından sonuna kadar okumadan. Yazılan şeyi tekrar tekrar yazılınca sinirleniyorum.

make-believe
24-06-2006, 20:46   |  #13  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj
chiemsee111
Belki yardimci olur.

Dostum sen forumu takip ediyor musun? Eğer ediyorsan, silinemeyen dosyalar için 'Dosya sahipliğini elde etme' konusuna çok önceleri değinildiğini (tarafımdan)bilir ve sanki yeni bir şey söylüyormuş gibi bir ifade de kullanmazdın.

chiemsee111
25-06-2006, 01:14   |  #14  
Yıllanmış Üye
388 mesaj
make-believe
chiemsee111
Belki yardimci olur.

Dostum sen forumu takip ediyor musun? Eğer ediyorsan, silinemeyen dosyalar için 'Dosya sahipliğini elde etme' konusuna çok önceleri değinildiğini (tarafımdan)bilir ve sanki yeni bir şey söylüyormuş gibi bir ifade de kullanmazdın.
Arkadasim sen bu konuda daha önce birilerine ayni sekilde yardimci olmus olabilirsin ancak ben birine yardimci olmak icin baska birinin daha önce benim bildigim bir yaniti verip vermedigini arastirmak zorunda degilim..!!!

Bu tamamen sorunu yasayan arkadasin forumu arastirmadan, sorununa hic bir cözüm aramadan direk problemini yazmasindan kaynaklaniyor. (Belkide arastirdi ama cözüm bulamadi)

Senin davranisin cok tuhaf ve gereksiz.. Forumda kirlilik.! Benim sana yazdigim bu cevap ve eger sen bir daha yazarsan senin ikinci yazinda ayni sekilde gereksiz yer kaplamak..

Bir daha bu sekilde kimseye cevap yazmayacagim.. (Bu ilk ve son)  
Cok gereksiz polemiklerin bir daha asla baslamamasi dileklerimle.

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 25 Haziran 2006 01:20
SMK BiLiSiM
25-06-2006, 12:47   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
111 mesaj
chiemsee111
make-believe
chiemsee111
Belki yardimci olur.

Arkadasim sen bu konuda daha önce birilerine ayni sekilde yardimci olmus olabilirsin ancak ben birine yardimci olmak icin baska birinin daha önce benim bildigim bir yaniti verip vermedigini arastirmak zorunda degilim..!!!

Bu tamamen sorunu yasayan arkadasin forumu arastirmadan, sorununa hic bir cözüm aramadan direk problemini yazmasindan kaynaklaniyor. (Belkide arastirdi ama cözüm bulamadi)

Senin davranisin cok tuhaf ve gereksiz.. Forumda kirlilik.! Benim sana yazdigim bu cevap ve eger sen bir daha yazarsan senin ikinci yazinda ayni sekilde gereksiz yer kaplamak..

Bir daha bu sekilde kimseye cevap yazmayacagim.. (Bu ilk ve son)  
Cok gereksiz polemiklerin bir daha asla baslamamasi dileklerimle.

evet "chiemsee111" burada probLemin basLangic noktasi benim. benim ki birisi sana birsey soyLediginde sen direk bana atabiLiyorsun... neyse ben dosyaLari siLdim :) boyLece konunun uzamasina gerek kaLmadi dimi :) koLay geLsin...

Recep Baltaş
25-06-2006, 12:51   |  #16  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Konu amacına ulaşmıştır.