dosya taşıma

HPQ-User
30-10-2009, 10:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

glade sormuş:
arkadaşlar internet cafeden flashdiske dosya atarken önce normal hızda ilerliyordu ama daha sonra dosya taşıma hızı giderek azaldı ve durma noktasına geldi acaba bu engeli kaldırmanın bi yolu varmı

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
512 mb ram 256 ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; FDM)

CapanQGLU
30-10-2009, 14:05   |  #2  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Malesef Flash disk hızlandırma gibi bir yöntem yok. Sonuçta Flash diskinizdeki hızı donanımına bağlı...
Herhangi bir yazılımla falan bu hızlandırma yapılamaz.

Flash Memory Toolkit 1.20 PRO

Program vasıtasıyla flash diskini üzerinde birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Program vasıtasıyla yapabilecekleriniz:

1- Flash belleğimizin kapasite bilgileri.
2- Flash belleğimizin markası.
3- Flash belleğimizin versiyonu.
4- Flashdiskinizi Hızlı veya Yavas olarak bilgilerinizi silebilme
5- Eski Verilerinizi Kurtarabilme
6- Flash diskin hafızasındaki bilgilerin image halinde yedegini alabilir veya sonra düzenleyerek yedeginizi flashdiskinize tekrardan yazdırabilirsiniz.
7- Flash diskiniz yazma ve okuma performansınızı test edebilirsiniz.

Burdan İndirebilirsiniz;
http://rapidshare.com/files/1375 ... .20_PRO-FaStBoY.rar

Son Düzenleme: CapanQGLU ~ 30 Ekim 2009 14:11
Semih Özyurt
30-10-2009, 15:18   |  #3  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,748 mesaj

herhangi bir engel oldugunu sanmıyorum flaş diskin hızı kullanılan işletim sistemiyle bağlantılıdır zaten engel olsaydı en baştan kopyalama yapamazdın

OSMAN BAĞÇEVAN
30-10-2009, 17:06   |  #4  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

Anahtar Kelimeler: İnternet Kafelerdeki Flash bellek Korumasını Kaldırın, Internet Cafelerdeki USB Bellek yasağını kaldırın, Flash bellek yazma koruması, USB bellek kopyalama sorunu, "Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın yada başka bi disk kullanın" hatasına son,

Internet Cafe'ye gittiğinizde flash belleğinize ödev atmaya çalıştığınızda:

"Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın yada başka bi disk kullanın."

hatası çıkıyor olabilir.

İnsanların flash bellek kullanımını engellemk benim mantık çerçevemde herhangi bir yer bulamadı.

Fakat flash bellekleri cafede kullanamaz hale gelmemiz canıma tak etti.Kendilerine rahatsızlığımı söylememe rağmen herhangi bir işlem yapmadılar.

Arkadaşlar en sonunda bir programcı arkadaşım benim bulduğum çözümü klavyeye döktü ve bir program yazdı. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan -artık mezun olmuştur herhalde :)- Serdar'a buradan teşekkür ediyorum.

Bu program kafedeki flash bellek korumasını kaldırıyor üstelik:

-Katıt Defteri yasağı
-Komut Satırı Yasağı
-Kısıtlı hesap

sorularına takılmadan.

+ Size bir de bonus benden:

Bazı kafeler DU Limiter ile hızlara limit koyuyorlar.
Bu programları, Görev Yöneticisi devre dışı olduğu için, sonlandıramıyorsunuz.

Paketin içine dahil ettiğim Process Explorer ile bu sorunun da kökünü kazıyabilirsiniz.

Buyrun indirin:

2-"Korumayı Kaldır" deyin ve belleğinizi çıkartıp takın.Yaşasın özgürlük.

Not: Bazı arkadaşlar Process Explorer'ı -ki kendisi Microsoft'un yazılımıdır- virüs olarak lanse etmişler. Bilgi'nin özgürce elden ele dolaştığı ve ücretsiz olduğu bu çağda bu arkadaşları okumaya davet ediyoruz.

Not:Linkleri görebilmek için sitemize üye olmanıza gerek yoktur.Zaten böyle saçma sapan bir uygulama da CHIP Online Forumlarında olamaz!Zonk

Kopyalanabilir ve özgürce dağıtılabilir.

Güncellendi: Link Yenilendi

Alıntıdır....