Dosyalar Açılmıyor

HPQ-User
04-08-2008, 09:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

harun55 sormuş:
Arkadaşlar taşınabilir harddiskim vardı ona nasıl olduysa virüs bulaştı virüsde nasıl bir virüsse artık harddiskin içindeki  klasörleri görünmez yaptı hepsi birden görünmez oldu harddiske sağ klik yapıp açı tıklayacağım aç yaısı yerinde japonca gibi farklı bir yazı var.No32 ile taratıp virüsü temzilettim klasörlerin görünmezliği kalktı ama şimdide bazı klasörleri uygulama dosyası gibi gösteriyor ve açmıyor.Klasörlerin boyutuda normalde 3-4GB iken 75KB olarak gösteriyor bütün bu şekilde olan klasörlerleri 75 kb göasteri
yor

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
AMD64X2 6000 3.0GHZ

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

VOY
04-08-2008, 09:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

belki yeniden biçimlendirmek çözüm olabilir ama bu seferde tüm depoladığın bilgiler gider...Karar senin gibi bişey

Son Düzenleme: VOY ~ 04 Ağustos 2008 09:32
Borga-x
04-08-2008, 09:40   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bence kuratabıldıgını kurtar ve formatı bas.

harun55
04-08-2008, 09:44   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj
poet665
belki yeniden biçimlendirmek çözüm olabilir ama bu seferde tüm depoladığın bilgiler gider...Karar senin gibi biş
Arkadaşım verdiğin fikir için çok teşekkür ediyorum ama biçimlendirecek olsam zaten size hiç sormazdım klasörlerin içinde önemli bilgiler vr.Lütfen mantıklı bir çözüm yolu söyleyin iş formata kaldıktan sonra onu söylemenize gerek bile yok klasörü nasıl açabilirim bu konuda fikriniz varsa söyleyin

harun55
04-08-2008, 09:45   |  #5  
Üye
55 mesaj
harun55
Arkadaşım verdiğin fikir için çok teşekkür ediyorum ama biçimlendirecek olsam zaten size hiç sormazdım klasörlerin içinde önemli bilgiler vr.Lütfen mantıklı bir çözüm yolu söyleyin iş formata kaldıktan sonra onu söylemenize gerek bile yok klasörü nasıl açabilirim bu konuda fikriniz varsa sö
Arkadaşım senin içinde aynı şeyi söylüyorum laf olsun diye cevap yazmayızn lütfen sizden mantıklı cevaplar bekliyorum format çözüm değil kurtarma yolu varsa söyleyin zaten format atacak olsam buraya hiç yazmam direk basarım formatı

VOY
04-08-2008, 09:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

hocam benden bu kadar seni anlıyorum buna benzer şey benimde başıma geldi ve önemli dosyalar silindi ve disk'imin dışında mp3 'ümün başınada geldi veçok sevdiğim şarkılar gitti Üzgün. Bende biçimlendirmekte çözüm buldum...

estante
04-08-2008, 10:13   |  #7  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

Bu virüsü (son günlerde çoğu kişinin başı bu virüs ile belada) tanıyorum ben bana da bulaşmıştı canım çıkmıştı ondan kurtulana kadar.. Kahkaha..Bu virüsü silseniz bile sistem tekrar başlatıldığında kendini tekrar aktif ediyor öncelikle onu durdurmak için : Çalıştır "Regedit" HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\ dizininde "Shell" in değerini ; explorer.exe "C:\DOCUME~1\kullanıcı adınız\LOCALS~1\Temp\services.exe" olarak değiştirdiği için aktif oluyor bu nedenle
Shell'in değeri " explorer.exe " olarak değiştirin eğer explorer.exe'yide silerseniz pc yeniden açılınca masaüstünü göremezsiniz.Bu yüzden dikkatli olalım... Sonra "Kaspersky veya NOD32 ile bilgisayarını tarat çıkan virüsleri temizle bilgisayarını yeniden başlat ... Göz kırpma Kolay gelsin..

harun55
04-08-2008, 10:21   |  #8  
Üye
55 mesaj
estante
Bu virüsü (son günlerde çoğu kişinin başı bu virüs ile belada) tanıyorum ben bana da bulaşmıştı canım çıkmıştı ondan kurtulana kadar.. Kahkaha..Bu virüsü silseniz bile sistem tekrar başlatıldığında kendini tekrar aktif ediyor öncelikle onu durdurmak için : Çalıştır "Regedit" HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\ dizininde "Shell" in değerini ; explorer.exe "C:\DOCUME~1\kullanıcı adınız\LOCALS~1\Temp\services.exe" olarak değiştirdiği için aktif oluyor bu nedenle
Shell'in değeri " explorer.exe " olarak değiştirin eğer explorer.exe'yide silerseniz pc yeniden açılınca masaüstünü göremezsiniz.Bu yüzden dikkatli olalım... Sonra "Kaspersky veya NOD32 ile bilgisayarını tarat çıkan virüsleri temizle bilgisayarını yeniden başlat ... Göz kırpma Kolay gelsin..
Kardeş shell in değeri zaten explorer exe ben bu virüsü bilgisayara bulaşmadan sildim bilgisayarımda visür yok sanırım benim problemim bu visür dosyalarıma zarar verdi dosyaları uygulama dosyası yaptı dahada açamıyorum bu dosyaları açmam için bana bir çözüm yolu söylersen memnun olruum

viking20
04-08-2008, 12:45   |  #9  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

http://beta.ozgurlukicin.com/forum/paketler/142/?page=1
bi faydası dokunurmu, emin değilim?

Son Düzenleme: viking20 ~ 04 Ağustos 2008 14:27
estante
04-08-2008, 13:02   |  #10  
Yıllanmış Üye
207 mesaj

Vallahi dostum ben bununla düzeltmiştim hatta virüsün adını da "Trojan Delf Aam" diye hatırlıyorum... Ama bana şunuda söylemişlerdi sorunun devam ederse format at demişlerdi...

inNteAcoME
04-08-2008, 13:19   |  #11  
Yıllanmış Üye
677 mesaj

Sağ tıkladığında acayıp yazılar çıkıyor demiş sin bunun çözümünü yazıyorum: denetim masası>klasör seçenekler>görünüm>
gizli dosya ve klasörleri göster radio butonunu seç
korunan işletim sistemi ögelerini gizle anahtarındaki checkbox taki checki kaldır
sistem klasörünün içeriğini göster anahtarındaki checkboxu checkle
sonra dizinde autorun.ibf dosyasına gir içindekileri sil kaydet kaydederken sorun çıkarsa dosyanın özelliklerinden salt olunur anaktarındaki checki kaldır sonra kaydet
sağtuş menüsü düzelecektir.