dosyalarımın konum yanlışlığı

HPQ-User
30-05-2008, 13:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Hakan sormuş:
Windows Fotoğraf galerisinde fotograflarımı düzenliyordum. Düzenlemem bittiği zaman tüm dosyaları seçip isim değiştirerek sıraya koymak istedim. ancak sıra istediğim gibi olmadı ve CTRL+Z tuşu ile yaptığım düzenlemeyi geri aldım. Sonra hata ile (Word den kalan alışkanlık) CTRL+Y tuşuna bastım ve birinci dosya hariç klasördeki tüm dosyalar kayboldu. Dosyalar geri dönüşüm kutusunda değil. bilgisayarımda aratma yaptım ve dosyaları buldum. hepsi eski konumunda görünüyor ama klasörü açınca yoklar. herhangi bir tanesini açmaya çalıştığımda resim kullanılamayan bir konumda olabilir uyarısı geliyor. dosya ile ilgili tüm bilgileri görmeme ragmen dosyayı açamıyorum. CTRL+Y tuşu bu dosyalara ne yaptı anlayamadım. Dosyalarım mesleki fotograflarımdan oluşan önemli fotograflardı ve bu dosyaları nasıl tekrar getirebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Toshiba Core 2 Duo NoteBook

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

linda
30-05-2008, 13:59   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
387 mesaj

ONTRACK EASY RECOVERY PROĞRAMI İLE DİSKİ TARAT. VERİLERİNİZİ GERİ GETİREBİLİRSİNİZ.