Düşük Performans ?

İmpossible.
29-07-2010, 13:08   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
72 mesaj

Merhaba.
Ben Hp Pavilion dv6-1386 ET notebook kullanıyorum.Başlıca Sistem özellikleri ;

4 Gb DDr3 1066 mhz ram
İntel P8800 2.66-2.67 ghz işlemci.Atı Hd Radeon 4650 1gb paylaşımsız ekran kartı.Özelliklerin çok kötü olduğunu düşünmüyorum.Ancak istediğim performansı malesef alamıyorum.Windows 7 Home Premium OrjinaL kullanmaktayım.Evimde masaüstü bilgisayar kullanıyorum.Özellikleri çok daha düşük ayrıyetten başka bilgisayarlardada denedim açılış hızı vs daha hızlı.DriverLarımda güncel.Hızlandırmak için ince ayar yapabilirmiyim ? Sistem açılışı vs.

fasterdem
29-07-2010, 13:30   |  #2  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
404 mesaj

Öncelikle bilgisayarını sağlam ve orjinal bir güvenlik yazılımı ile tarat.Tabiki msconfig den başlangıçta çalışan gereksiz programlarıda kapat.HP nin sitesinden en son güncel driverları kurup indirdikten sonra bilgisayarında ccleaner gibi bir programla komple taratıp temizle.Ayrıca harddisk defrag yapmanda yararlı olacaktır.Şunuda söyleyim özellikleri ne kadar iyi olursa olsun notebook lar bir masaüstü kadar akışkan çalışmıyabiliyor.Örneğin notebook larda ki harddisk masaüstündeki harddisklerden daha yavaş.Ayrıca bilgisayarının güç seçeneklerini de kontrol etmeni öneririm.Eğer pil ayarını örn tasarruf modunda tutuyorsan buda bilgisayarının hızını etkiler.Kolay gelsin...

İmpossible.
29-07-2010, 14:08   |  #3  
OP Üye
72 mesaj

Söylediğin herşeyi yaptım : ) Zaten başlangıçtada fazla program çalışmıyor.Virüs programımda Kaspersky.