DV6-1115et

mrtaxy
18-06-2009, 11:30   |  #1  
mrtaxy avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
188 mesaj

bu değerler normalmidir. fan sürekli çalışıyor

total commander ile cd kopyalama, windows özellik ekle/kaldır işlemleri sırasında alınan değerler, başka bir program açık değil, system trayde kaspersky çalışır durumda.

Son Düzenleme: mrtaxy ~ 18 Haziran 2009 11:44
Süleyman.
18-06-2009, 14:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bu değerler yüksek. Fanlarınızı temizletin. İlave soğutucu düşünebilirsiniz.

mrtaxy
18-06-2009, 15:46   |  #3  
mrtaxy avatarı
OP Yıllanmış Üye
188 mesaj

daha yeni aldım dostum 1 hafta oldu zaten fanın sürekli çalışması beni rahatsız ediyor gerçi kasada ve kullandığım zeminde çok fazla aşırı bir ısınma yok ama değerlerde can sıkıyor

Son Düzenleme: mrtaxy ~ 18 Haziran 2009 15:53
mrtaxy
29-06-2009, 21:59   |  #4  
mrtaxy avatarı
OP Yıllanmış Üye
188 mesaj

notebook için hava sıcaklığınıda hesaba katarsak çokmu anormal bu değerler

Süleyman.
29-06-2009, 22:43   |  #5  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Sistemde kararsızlık, donma, reset olmadıktan sonra sorun değildir. Ben de kontrol ettim de, aşağı yukarı o değerlerde ve fan hızı normal. Sisteme yük bindiğinde fan hızı artıyor ama ısı değerleri yine o seviyelerde kalıyor.

Nasıl, memnun musunuz bilgisayardan?

mrtaxy
29-06-2009, 23:15   |  #6  
mrtaxy avatarı
OP Yıllanmış Üye
188 mesaj
Alıntı: eltahir  
Sistemde kararsızlık, donma, reset olmadıktan sonra sorun değildir. Ben de kontrol ettim de, aşağı yukarı o değerlerde ve fan hızı normal. Sisteme yük bindiğinde fan hızı artıyor ama ısı değerleri yine o seviyelerde kalıyor.

Nasıl, memnun musunuz bilgisayardan?
kesinlikle memnunum tek dezavantajı benim için 15.6" olması ama onuda gerektiğinde masaüstü pcye yada tvye takarak çözüyorum.

Süleyman.
30-06-2009, 01:42   |  #7  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: mrtaxy  
kesinlikle memnunum tek dezavantajı benim için 15.6" olması ama onuda gerektiğinde masaüstü pcye yada tvye takarak çözüyorum.
O kadar kötülüyorlar ki HP'yi, bu bölümde önerdiğimiz zaman cayıyor insanlar ve aynı fiyata daha zayıf makinelere yöneliyorlar. O kadar kötü olmayacağını anlatmaya çalışıyorum ama birinci elden tecrübem olmadığı için çok net de konuşamıyorum. İyi oldu bu sizin söylediğiniz. Hatta arkadaşımda o "ısınma sorunlu" dv5 modellerinden bir tanesi var. Hiç sorun yaşamadı şimdiye kadar.

mrtaxy
30-06-2009, 09:45   |  #8  
mrtaxy avatarı
OP Yıllanmış Üye
188 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
O kadar kötülüyorlar ki HP'yi, bu bölümde önerdiğimiz zaman cayıyor insanlar ve aynı fiyata daha zayıf makinelere yöneliyorlar. O kadar kötü olmayacağını anlatmaya çalışıyorum ama birinci elden tecrübem olmadığı için çok net de konuşamıyorum. İyi oldu bu sizin söylediğiniz. Hatta arkadaşımda o "ısınma sorunlu" dv5 modellerinden bir tanesi var. Hiç sorun yaşamadı şimdiye kadar.
:) aslına bakarsan benim de başımdan kötü HP macerası geçti https://www.chip.com.tr/forum/HP-Servisi-Rezalet_t90547.html HP kesinlikle iyi bir marka demiyorum şuan kullandığım makinadan memnunum ama elektronikte şansın gerçekten önemli olduğuna inanıyorum

verdiğim linkteki yazıları evet ben yazdım ama toshiba aldım gerçekten hiç memnun kalmadım eşim ve kardeşinin baskıları sonucunda 14 gün içinde iade kampayasından yaralanarak iade ettim ve gidip şimdiki cihazı aldım ama baya bi inceledim

fasterdem
30-06-2009, 13:43   |  #9  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
404 mesaj

Arkadaşım bende de Hp DV6 1050et var.Seninkine benzer bi model.Şubat ayında almıştım.Aşırı derecede nemli bir ortamda olmadığı zamanlarda işlemci sıcaklığı 42-46 derece arasında değişiyor.Hemen hatırlatayım benim notebook daki işlemcide senin resimde belirttiğin gibi P8700 Centrino 2 işlemci, yani aynısı.Ekran kartı sıcaklığıda bu bahsetiğim normal bir ortamda 48 dereceyi geçmiyor.Notebook dan çok memnunum ve senin belirttğin gibi fan sürekli çalışmıyo hatta ben çoğu zaman fanların çalıştığını bile hissetmiyorum.Sadece oyun oynadığım zamanlarda işlemci 50 -52 derece seviyelerine ulaşıyor.Ekran kartıda hemen hemen ayı üstelikte Crysis oynarken bu verileri elde ediyorum.Bence sen hemen notebook'u al ve yetkili bir servise götürüp göster.Çünkü yeni nesil Centrino 2 işlemciler oyun oynamadığın ve nemli bir ortamda bulunmadığın zamanlarda bu kadar ısınmaz.Bu sıcaklık ancak Core 2 Duo işlemcilerde görünebilir.Şunuda söyleyim Hp ye bir mail atarak da sorununu belirtebilirsin bence yararlı olur.Kolay gelsin...

emoreal
01-07-2009, 13:42   |  #10  
Yıllanmış Üye
192 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Katılıyorum. Donanım özellikleri bakımından harika bir bilgisayar. Fakat foruma yapılan yorumlardan ötürü neredeyse vazgeçecektim ki  imdadıma bu konu yetişti. 1115et  veya 1144et modelini umarım bu yaz sonuna doğru alabilirim. Bir sorum olacak :   Windows Vista Home Premium işletim sistemini sanırım eylül ayı gibi ücretsiz olarak Windows 7 ye yükseltebilecekmişiz. Bu doğru mu? Biliyorsunuz ki Vista bazı oyunlarda sorun çıkartıyor. Bilgisayarı bayağı kasıyor. Tonla "İzin verilsin mi?"  sorusuna cevap vermek istemiyorum.

Son Düzenleme: emoreal ~ 01 Temmuz 2009 13:43
mrtaxy
01-07-2009, 17:32   |  #11  
mrtaxy avatarı
OP Yıllanmış Üye
188 mesaj
Alıntı: emoreal  
Katılıyorum. Donanım özellikleri bakımından harika bir bilgisayar. Fakat foruma yapılan yorumlardan ötürü neredeyse vazgeçecektim ki  imdadıma bu konu yetişti. 1115et  veya 1144et modelini umarım bu yaz sonuna doğru alabilirim. Bir sorum olacak :   Windows Vista Home Premium işletim sistemini sanırım eylül ayı gibi ücretsiz olarak Windows 7 ye yükseltebilecekmişiz. Bu doğru mu? Biliyorsunuz ki Vista bazı oyunlarda sorun çıkartıyor. Bilgisayarı bayağı kasıyor. Tonla "İzin verilsin mi?"  sorusuna cevap vermek istemiyorum.
evet 26 hazirandan sonra alınan cihazlar için win 7 geçiş ücretsizmiş ancak resmi olarak görmedim herhangi bir yerde forumlarda okuduğum kadarı ile biliyorum...<

Süleyman.
01-07-2009, 17:38   |  #12  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Bu konuda Chip'ten takip ettiğim haberlerde 26 Haziran'dan sonra alınan Vista yüklü bilgisayarlar için ücretsiz yükseltme olacağı vardı hep. Ancak hatırladığım kadarıyla okuduğum son haberde Amerika'da geçerli olduğu yazıyordu bu uygulamanın. En güzeli bence müşteri hizmetlerini arayıp öğrenmek.

emoreal
01-07-2009, 19:48   |  #13  
Yıllanmış Üye
192 mesaj

Avrupa ve Türkiye'de uygulanmayacak demek mi  oluyor bu? Vista'ya talim diyorsunuz yani:S

Süleyman.
01-07-2009, 19:53   |  #14  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
  Avrupa ve Türkiye'de uygulanmayacak demek mi  oluyor bu? Vista'ya talim diyorsunuz yani:
İnannın bilmiyorum. Yükseltme her şekilde yapabilirsiniz ama ücretsiz olacak mı? Bunu müşteri hizmetlerinden öğrenmek en sağlıklısı bence.