dvd açma sorunu

HPQ-User
20-02-2009, 10:38   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

omergungros sormuş:
öncelikle pc dünyasında daha yeni sayılırım ve sunu sormak istiyorum gecenlerde arkadasımla birlıikte büyük bir magazadan dvd aldık ve eve gelik filmi dvd de izledik fakat bilgisayara taktıgımızda windows gezgini bos cıkıyor yanı cd windows gezgininde bos görunuyor bunu8n sewbebı nedir dvd için sanırım mp 11 ve k-lite codec yeterlı dıe bılıordum yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
windows xp professional sp3
intel core 2 duo
2.53 ghz 3 gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; InfoPath.1)

mhe_21_
20-02-2009, 10:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
115 mesaj

Merhabalar;
Öncelikle bilgisayarındaki sürücü CD-ROM & CD-RW mı yoksa DVD-ROM & DVD-RW mı o önemli. Bahsettiğin programlar fazlasıyla dvd filmler için yeterli iyi günler.

omergungors
20-02-2009, 11:02   |  #3  
Yeni Üye
31 mesaj

bu arada söliim unutmusum pc benım yenı yanı sürücüm dvd-rw
donanım sorunum yok ıyı gunler.

mhe_21_
20-02-2009, 11:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

başka dvd leride çalıştırıp çalıştırmadığıda önemli. eğer çalıştırmıyorsa sorun donanımsal, çözüm kasay açıp dvd-rw arkasındaki jumper'ların yerini değiştiripte denemek. İyi günler.

Banned
20-02-2009, 11:37   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

tam olarak sounun hangi aşamada oluştuğunu anlamadım dvd yi dvr rom hiçmi görmüyor yoksa m player mi göstermiyor?
iki tavsiyede bulunayım öncelikle dedetim masası donanım ve ses otomatik kullan sekmesinden dvd filmi için media playeri kullanı seçip kaydedin bundan sonra dvd yi taktığınızda otomatik olarak açılması gerekir  media player oynatmıyorsa gom player i indirip kurun en iyisidir herşeyi oynatır

Banned
20-02-2009, 11:47   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

yazmayı untutmuşum eğer dvd yi taktığınızda bilgisayarımı açıp e sürücüsünü boş görüyorsanız başka bir veri dvd si veya dvd filmi takıp onun gözüküp gözükmediğini deneyin gözükmüyorsa yani e sürücüsü boş gözüküyorsa aygıt yöneticisinden dvd rom unuzu açıp çalışıp çalışmadığına ve sürücüsünün yüklü olup olmadığını kontrol edin burada çalışıyor gözüküyorsa ve sürücüsüde yüklüyse lensleri bi pamukla silmeyi deneyin son olarak sürücüyü tekrar yükleyin bütün bunlar işe yaramazsa servise götürmekten başka seçenek kalmıyor maalesef