dvd izlerken ses cızırtılı cıkıyor!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
will_dearborn
03-10-2005, 09:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

ses kartım soundblaster live 24 bit. ne müzik dinlerken nede oyun oynarken boyle bişey yapıyor.sadece dvd ve bazı divx flimleri izlerken sesde rahatsız edici bir cızırtı vr pıt pıt diye parazitler oluyor. seskartımın surucusunu creative in sitesinden guncelledim yeni codec leride kurdum. ama sorun cozulmedi.bide creative'i deil de onboar ac97 yi kullanırsam sorun cozuluyo. Üzgün

Recep Baltaş
03-10-2005, 16:43   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

sorun basit pc nin sağ alt köşesindeki ses simgesine tıkla ve oaradn cd ile ilgili seçeneği sessiz yapo olmazsa denem yanılma ile devam et...hiç olmazsa dvd ve cd rw nin ses kablosunu sök...ufak 3 lü kablo...

will_dearborn
04-10-2005, 11:28   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

okadar basit degilmiş ses kablosu zaten takılı degil ki hic takmam zaten. cd audio sesini ise hem kıstım hemde sessiz yaptım hiçi bir sey değismedi. sorun hala devam ediyor. baska bir fikrin varmı?

cyclops
05-10-2005, 21:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
174 mesaj

sorun hoparlörlerden dicem ama yanlızca dvd izlerken mi sorun oluyo?dvd yi hard diske kaydet tekrar izle bakalım sorun devam ediyo mu?any dvd die bi program var onunla kayd edebilirsin. bitişik de yazılıyo olabilir anydvd die.

will_dearborn
08-10-2005, 13:42   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

evet sadece dvd izlerken oluyor.vcd veya oyun oynarken sorun olmuyor. hd de kayıtlı  divx flimler de var onları izlerkende oluyor. ama ses kartı olarak ac97 yi gosterdigimde ses duzeliyor. ses kartını suruculerinide yeniledim ama sorun cozulmedi. birkac siteden yeni codec lerde cektim ama sorun devam ediyor. cok sinir bozucu birşey