DVD sürücüm CD leri görmüyor

meridiem
12-04-2008, 15:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Geçenlerde bir oyun çalıştırmak için sanal sürücü oluşturmaya çalıştım. Daha doğrusu birisinin tavsiyesi üzerine "çalıştır" a  galiba "DXDIAG" komutuyla sanal sürücü oluşturmaya çalıştım. Şu an dizüstü bil ı her açtığımda siyah ekranda sanalsürücü diye bi ekran, bi kaç saniyeliğine, açılıyo. Bu yukardaki komutu "çalıştır"la girdikten sonra çıkan şey. Şu ana kadar anlattıklarım sorunuma dair belki size bi ipucu olabilecek şeyler. Sorunum, DVD/CD sürücümün CD leri görmüyor olması. Bunu farketmem laptop la birlikte gelen recovery CD yi takmam ve de onu görmemesiyle oldu. Laptopum Asus A3AC serisi. Bu durumda bu sorunu halletmem için ne yapmam gerek. (Yapmam gereken şeyleri bilg teknik detaylarından, siz anlatmadıkça öncesinde yoklama yapacak ya da kontrol edebilecek kadar anlamadığmı bilmenizi isterim) Bir sorum daha var laptop a format atmak için recovery cd yi mi kullanmalıyım yoksa SP2 yi mi? Uzun mesajım için üzgünüm 8S

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 12 Nisan 2008 22:50
Razorback
14-04-2008, 17:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
712 mesaj

Cd sürücünün biosunu güncelle (firmware update yap) eğer güncelleme sorunu çözmezse cd sürücü değişmesi gerekiyor. Laptopa format atmak içinde zaman kısıtlıysa recovery cd ile yaparsın; yok ben sıfırdan kurulum yapacam, driverların falan herşeyin en güncelini yükleyecem zamanım da bol dersen windows cdsi le format yaparsın