dvd writer

HPQ-User
30-12-2007, 21:47   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

huso sormuş:
philips external writer aldım.dvd +R 1-16 hızlı bir boş dvd ye bilgierimi kaydettimYazmada problem olmadı fakat içindeki dvd yi hiç açmıyor içindeki bilgileri hiç göremeiyorum.Boş dvd içine dvd koyun diyor ne yapmam lazım tesekkurler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
toshiba labtab su ogretmenlere verilener 256 ram 40gb harddisk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; eBook; .NET CLR 1.1.4322)

Papatyasever
30-12-2007, 23:06   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj

En büyük üç ihtimal:

1- Piyasada korsan DVD bir hayli fazla. Bu DVD'ler kaliteli DVD'lerin ID'lerini kopyalayarak kendilerine ID oluşturuyor. Ve DVD writer, DVD için yazma stratejilerini bu ID'ye göre belirler. Ama korsan DVD'nin kalitesi, ID'sini kopyaladığı kaliteli DVD markasının kalitesiyle uyum sağlayamadığı için seçilen yazma stratejisi de yanlış olur ve ortaya okunması mümkün olmayan DVD'ler çıkar. Farklı bir DVD kullan.

2- DVD writer'ların firmware'leri piyasa bulunan DVD'leri tanımak için bazı kodlar barındırırlar. Eğer kullandığın DVD media'nın ID'si için kulandığın DVD writer'ın firmware'inde tanıtıcı bir kod yaksa DVD writer'ın bu DVD ile ilgili sorunlar verebilir. DVD writer'ının firmware'ini upgrade et.

3- Yukarıdakileri yapmana rağmen ve farklı DVD'ler ile de aynı sorunu yaşıyorsan DVD writer arızalıdır. Servise götür.