DVD yazıcımda uyum problemi

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez. Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
utopiam
18-04-2006, 15:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

merhaba
'celeron 1.1Ghz' işlemcili ve 'asus tusl-2c i815' anakartı olan br sistemim var.br hafta önce LG4167B dvd yazıcı aldım ve sisteme dahil ettim.bilgisayarım dvd yazıcıyı tanıyor fakat ne zaman içine herhangi br medya(cd,dvd) taksam bilgisayar küt diye kapanıyor ve tekrar tekrar açılmaya çalışıyor.içindeki medyayı çıkardıgım vakit rahatlıyo garibim.
sorun dvd yazıcıda değil çünkü arkadaşımın bilgisayarına taktım ve gayet iyi çalışıyor, yazıyor, okuyor. acaba paroblem nedir ve nasıl çözebilirim? hiç böyle br durumla karşılaşan var mı? bu konuda yardım ve önerilerinize muhtacım. saygı ve sevgilerimle...

Recep Baltaş
19-04-2006, 23:49   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bu sorunun kaynağı BIOS ayarlarınız olabilir fakat bu arada bu konun yerinin burası olmadığını belirteyim.BIOS tan Ultra Dma yı etkinleştirin ve olmazsa BIOS güncellemsi yapın.

Anakartınızın en son Driverları:

Hatta son BIOS ta tam sizin sorununuzu çözecek bir özellik eklenmiş:

Version 1012 2002/06/14update

OS All  

Description TUSL2-C BIOS 1012
Keep CPU fan turned on in Standby(S1) state if Intel Tualatin CPU is used.
Fix CPU speed quick selection setup menu shows wrong options for Intel Tualatin CPU with locked freqency multiple > 13
Change VGA BIOS for I815E and I815EG based projects.

------->>>>>Support IDE 48-bit LBA addressing mode.<<<<<----------İşte bu satır IDE yani DVD rom un arabirimin güncellendiğini söylüyor.

Bu BIOS u:

buradan.

Update için Gerekli Programı da buradan indirebilirsiniz.