DVD Yazmada Sorun

delet
09-10-2007, 21:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

LG GSA-4081B model bir dvd yazıcım var ve son firmware yani a104 yüklü. Uzun zamandır bu haliyle gayet güzel dvdleri sorunsuzca yazıyordu ancak dün 3 bugünde 2 dvd yaktı yani son yazmaya çalıştığım 5 dvd de yandı. Kullandığım dvdnin markası hiç değişmez Diamond dvd+r. Yazmak içinse Nero 6'yı kullanıyorum.

Bu sorun neden çıkmış olabilir benim aklıma hiçbir neden gelmiyor ki bugüne kadar 2-3 cd ve dvdde bu problemi yaşamışımdır yani 2 yıldır böyle. Ben bozulduğuna ihtimal veriyorum bunun içinde bana uygun bir dvd yazıcı önerir misiniz? Dual-Layer nasıl bir şey hiç takip etmedim maalesef eğer bu özellikli bir dvd-rw tavsiye ederseniz onu da bir açıklar mısınız?

tayfun41
09-10-2007, 23:08   |  #2  
Yeni Üye
20 mesaj

arkadaşım lg marka yapmış bende de var pişman oldum aldığıma philips veya samsung tavsiye ederim cd yakma problemi donanımdan kaynaklanıyor garantiye göndersen kabul edilir mi bilmem..değiştirecek durumun varsa samsung veya philips al ayrıyetten sorunlu donanımı garantiye yolla büyük olasılık kabul edilmez ve uzunca bir süre oyalarlar haberin olsun.son olarak nero 7 yi dene bende olmamıştı ama elektronik şans işi belki sorunun düzelir kly gelsin

delet
09-10-2007, 23:21   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

sağ ol tayfun deneyeceğim

matrax551
09-11-2007, 22:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
801 mesaj

ben nero 6 ultra edition kullanıyorum.bu sürümünde videoyu dvd olarak kopyalama özelliği var mı, varsa nasıl yapılıyo?