DVD YE YAZMA SORUNU

HPQ-User
02-10-2008, 19:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

FAHO sormuş:
KASAMDA HEM KOMBO WRITER, HEMDE DVD WRITER VAR. DAHA ÖNCEDEN DVD YAZMA SORUNU YAŞAMAMIŞTIM. HER İKİ WRITERIMA BOŞ DVD (MAXELL MARKA) TAKTIĞIMDA KOMBO OLAN WRITERIM BOŞ DVD Yİ HİÇ TANIMIYOR, DVD WRITER BAZEN TANIYOR, BAZENDE HİÇ TANIMIYOR. BÜTÜN SİSTEMİMİ KONTROL ETMEME RAĞMEN SORUNUN NE OLDUĞUNU ANLAYAMADIM. DVD WRITER TANIDIĞI ZAMAN YAZMA ESNASINDA HATA MESAJI VERİYOR.( DVD DÜŞÜK KALİTELİ GİBİ..)
HALBUKİSİ KALİTELİ DVD KULLANIYORUM. NORMAL CD YAZARKEN HERHANGİ BİR SORUN YOK. YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
HERKESE TEŞEKKÜRLER..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
P4 2.0
2 GB RAM
40 GB HDD
MSI 865PE M.B.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322)

uGuR.uK
03-10-2008, 02:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

dvd yazarken kullandıgın yazılımla alakalı olabilir, silip en son sürümü indirip yükle. ayrıca optik sürücünün anakart baglantılarınıda bi kontrol etmeni öneririm, yerlerine tam otursun kablolar. ve bide uzun süredir kullanıyorsan onları iclerinde tozlanma vs. oluşabilir ve buda optik okuyucunun işlevini engeller. disk tepsisini dısardayken iceri kuvvetli sekilde üfleyebilir yada optik lens temizleme cdlerinden alıp iceriyi temizlemesini saglayabilirsin.