dvd ye yazma

HPQ-User
05-05-2007, 02:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

salih sormuş:
bilgisayara format atmadan önce dosyalarımı dvd ye yedekledim
fakat format attıktan sonra geri yükleyeceğim zaman bazı dosyalarım  açılmadı (resim, müzik, word dosyaları) resimleri açacağım zaman önizleme yok diyor ama dosyaların belirli boyutu var yani dvd de dosya var ama açamıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim
(daha önce ccleaner kullandığım için onun aldığı kayıt defteri yedekleri duruyor bende)

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
amd sempron
windows xp sp 2

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; InfoPath.2; .NET CLR 2.0.50727)

erkanc
05-05-2007, 02:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

resimleriaçmak için acdsee gibi 3.party programlarla açmayı dene müzikler normalde açılması lazımdı media player taraında açılmaması ilginç word dosyalarını da ya ms officeyiyüklemen gerekir ya da open office gibi alternatfi programla açabilirsin.
Eğer yine olmazsa cd  veya dvd den veri kurtarmaprogramlarını deneyebilirsin
bad copy pro gibi yalnız full sürümü kullanmalısın diğerleri dosyaları buluyor ama kurtarmıyor

Son Düzenleme: erkanc ~ 05 Mayıs 2007 03:12
bosluk
05-05-2007, 03:42   |  #3  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Erkanc'ın yazdıklarına alternatif ücretsiz programlar : Microsoft Office PowerPoint Viewer, Microsoft Office Excel Viewer, Irfanview, Winamp, K-lite Codec Pack. Bu ufak boyutlu yazılımları herhangi bir program sitesinden çekip kurabilirsiniz. Ayrıca Yine erkanc'ın yazdığı CD/DVD kurtarma programının alternatifi olan ISOBuster'ı da kullanabilirsiniz.