Ekran bazen kırmızı,mavi,sarı ya dönüyor

HPQ-User
25-03-2008, 19:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

alex66 sormuş:
PC de paralı antivirüs kullanıyorum.Parasızlara güvenmediğim için.sorunum şu :örneğin ...gazeteler.com dan gazete okurken bir haberi tıkladığımda ekranım bazen kıpkırmızı bazen sapsarı bazende masmavi oluyor.Bilgisayarımı kapatmadan bu renkli sayfalardan çıkamıyorum.On-off düğmesine sürekli basarak pc yi kapatıp bu sayfalardan ancak çıkabiliyorum.Bazen de uzun süre ( 2 saat ) zaman pc yi kullanmadığımda oturum kapalı bırakıyorum..Bu sırada da bazen desktopta gidiyor..aynı durum oluyor..Yani kırmızı mavi sarı düz bir ekran..Tamire gittiğinde bana RAM ın değiştirildiğini söyledilerdi.Sorunum hallolmadı zaman zaman tekrarlıyor.Bu kez full scan yapıyorum birşey çıkmıyor virüs trojen casusyazılım bulunamadı diyor:Ne yapmalıyım..selamlar sunarım..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
pc SATALLİTE
M-70-215 TOSHİBA laptop 2006 mayısında aldım.Garantisi içinde tamire gitti.Sorunum devam ediyor.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322)

frkn_ua
25-03-2008, 19:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
893 mesaj

sorun büyük bi ihtimal monitörden yada monitörün ekran kartına takılan kablosundan kaynaklı.kablonun ucundaki pinler eğilmiş veya kırılmış olabilir.eğer onda bi sorun yoksa monitörünüzdedir...

omer_6134
26-03-2008, 12:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,789 mesaj

Arkadaşa katılıyorum.Bende de bir ara ekran mavileşmişti.Sorun sanırım ekran kartının kablosundan kaynaklanıyor.Çıkarın ve bir daha takmayı deneyin.Yine arkadaşın dediği gibi kablonun ucundaki pinler eğilmiş veya kırılmış olabilir bir kontrol edin.Eğer eğilmiş ise onu dikleştirin.(Özellikle cımbızlar çok işe yarıyor böyle işlerde.)