Ekran Donma sorunu yardım

muyanastenka
17-01-2010, 08:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

iki gün önce pc başındayken ekran birden dondu mause ve klavye de çalışmadı ancak resetlemek zorunda kaldım ilk olarak ekran kartını söküp fanı temizledim ve tekrar taktım aynı sorun devam etti bu kez ekrankartını çıkarıp pc nin kendi onboard na katkım aynı donma sorunu devam etti yani ekran kartında bir sorun yok gibi bu sefer format attım ama atarkende donma yaptı 1 günde format attım ve hala bu sorun devam ediyor resetlemek zorunda kalıyorum bu neden kaynaklanabilir sitenin birinde hdd nin bozulmuş olmasından böyle bir sorun oluşabileceği yazıyordu böyle sebebten olma olasılığı var mıdır ve hdd nin bozulmuş olduğunu nasıl anlarız yardımcı olabilecekler varsa teşekkürler

Son Düzenleme: muyanastenka ~ 17 Ocak 2010 10:13
Roadrunnner
17-01-2010, 11:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

işlemci fanınıda kontrol edip temizle bi de öye dene  güç kaynağı fanını kontrol et kasa önünde ve arkasında bulunan fanları temizle kontrol et bilgisayarı dolap içinde kullanıyorsan ve dolap kapağı varsa onu kapatıyorsan bilgisayarı bir süre daha havadar bi yerde çalıştırmayı dene bu donmalar aşırı ısıdan da kaynaklanıyor olabilir

muyanastenka
17-01-2010, 11:34   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Teşekkür ettim ilginize  işlemci fanı temiz ve kasa yan kapağı açık olarak kullanıyordum zaten poverında fanı dönmede görünürde bir sorun yok gibi

Roadrunnner
17-01-2010, 11:56   |  #4  
Yıllanmış Üye
694 mesaj

son zamanlarda yeni bi donanım taktın mı onlar çakışıyor olabilir  benim saydıklarımda bi problem yoksa birilerinden ödünç bi hdd bul onunla bi format at sorun hdd de ise bulmuş olursun sorunu bu arada kusura bakma geç yanıt verdim ttnetin azizliği her zamanki gibi

muyanastenka
18-01-2010, 23:26   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

tekrar teşekkür ettim donanım yenileme de mevcut değil birde öyle denemeli teşekkürler