ekran kartı hatası

HPQ-User
23-04-2010, 08:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

exlive sormuş:
10 dk.da bir ekran kararıp geliyor sonra oyarı veriyor ekran kartı görüntü vermeyi kesti bu durumdan başarıyla kurtuldu die neden böyle yapıyor? şimdiden teşekkür ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
amd athlon 62 x2 6000
msi k9a2 platinum anakart(bios güncellendi)
3gb ddr2 800mhz ram
sapphire 2900 xt ekran kartı
500w tagan power
samsung 500gb hdd sata2
nec dvr-w

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.1; WOW64; Trident/4.0; SLCC2; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30729; Media Center PC 6.0)

Kapalı Hesap (34907)
23-04-2010, 09:46   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Arkadaşım
 donanımınızı yeniden yapılandırınız.
Donanım Sürücülerini el ile manuel Yeniden (yapılandırmak ,Güncellemek) için.
Yönetici olarak oturum açın.
1.  Başlat düğmesi , Denetim Masası, Sistem ve Bakım ve ardından Aygıt Yöneticisi'ni tıklatarak Aygıt Yöneticisi'ni açınız..Bir başka yol Bigisayarım mause sağ tıkla/özellikler/aygıt yöneticisini açınız.   
2. Aygıt Yöneticisi'nden, güncelleştirmek istediğiniz veya sorunlu,kaldırmak istediğiniz donanımı ,aygıtı bulun çift tıklıyoruz ,donanım,aygıt adını çift tıklatın.
3. Sürücü sekmesini tıklatın ve ardından Sürücüyü Güncelleştir'i tıklatın.Güncelleme yapacak iseniz.yok donanım sorunlu yeniden yapılandırma yapmakistiyorum diyor iseniz.,
4. Sorunlu aygıtı kaldırıp yeniden yapılandırmak için aygıtın başlat/denetim masası/proğramlar/proğram kaldır seçeneği ile kurulu olan donanımın proğramı var ise kaldırıp yeniden başlatıyoruz.hayır sorunlu donanımı kaldırmak istiyorum diyor iseniz 2. ve 3 sırası ile yapınız ve donanımı kaldır seçeneğini seçiniz yeniden başlatınız.
5. Daha önceden temin ettiğimiz donanımınızın sürücüsünü kuruyoruz,yeniden başlatıyoruz.
NOT:
Aygıt sürücülerini elle yüklemeden önce, üretici tarafından sağlanan aygıtınızın,donanımınızın bilgilerine mutlaka sahip olmanız gereklidir.
güncelleme yapacağınız sürücünün
İşletim Sistemi:.... ?
Sistem Özellikleri:. ?
Model seri no:...... ?
Bilgilerine dikkat etmeli  mutlaka sahip olduğunuz donanımın, bilgilerine sahip olmalısınız.,
aradığınız driver(sürücü) üretici firma ad ,isim ile aramaya başlayabilirsiniz,Sorun olursa sorumluluk kullanıcıya aittir.Sorunlu sürücüyü tekrar çalışır durumdaki bir önceki sürücüye geri alabilirsiniz...
Donanım sürücülerini aramada dikkat etmeniz gerekenALTIN KURAL.!DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ