Ekran Kartı Kırmızı Işık

Fransuva
10-05-2010, 09:52   |  #1  
Fransuva avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
141 mesaj

Selam herkese, benim başıma 4-5 defa geldi son 1 aydır. bilgisayar çalışırken bir anda görüntü gidiyor, monitör şu bilindik "takılı değilim ben ekran kartına" şeklinde stand-by a dönüyor, ve o anda ekran kartımın üzerinde (hd4830) (alt tarafında yani devrelerin olduğu yerde fanın olduğu tarafın arkası) kırmızı bir ışık yanmaya başlıyor. Reset atınca geçiyor fakat beni kortkuttu bu bi kere. Monitör müdür ekran kartı mıdır, ya da yazılımsal mıdır kısaca nedir yardımcı olacak varsa minnettarım. Teşekkürler. (psu 450w tır) 

Not: (Sadece internetten video izlerken yapıyor) Gta 4,Settlers 7,Assasians Creed II gibi oyunları rahatlıkla oynuyorum böyle bir problem olmuyor.Arkadaşlar ayrıca sıcaklıkta normal zaten sıcaklık yüksek olsa oyunları stabil şekilde oynayamam..

Son Düzenleme: Fransuva ~ 10 Mayıs 2010 09:54
Fransuva
10-05-2010, 14:16   |  #2  
Fransuva avatarı
OP Yıllanmış Üye
141 mesaj

Yardım edicek yokmu arkadaşlar Adobe Flash player güncelledim sorun devam ediyor.

death.machine
24-11-2010, 23:51   |  #3  
Yeni Üye
33 mesaj

kardeş aynı sorun bende de var ekran kartını aldıktan 1 ay sona bu sorunlarla karşılaştım. nedeni belirsiz bi şekilde ekran kararıor ekran kartı fan sesi artıor %100e çıkıor tahminimce ve o kırmızı ışık yanıor. belli şeyle uğraşırken olsa suçlu bu diycem ama yok. bi ara photoshop CS5ten dedim CS3ü kurdum düzeldi bi süre ya da azaldı diyim sona CS4 ü kurdum yeni arttı. şimdi CS3 var ama yine kilitlenior. oyunlarda pek olmuordu ama arada olmaya başladı hatta bu yazımı yazmandan 10dk önce oyundayken oldu. nette baya araştırdım bu sorunu yaşayanların çoğu hatta hepsi HD 4830 olanlar. ya bu HD 4830 serisinde bişi var ya da sadece bizim şansımızdan hatalı ürünler bizi buldu.
Nisan 2009 da açmışsın konuyu bi sebep ya da bi çözüm buldun mu? paylaşırsan sevinirim.