Ekran Kartı Montaj

sezery
01-02-2008, 15:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Arkadaşlar yeni bir bilgisayar toplatıyorum.Anakartım ve işlemcim
MBI-GIGABYTE P35_DS3L S775 INTEL P35/PCI_E/DDR2
CPU-INTEL-C2D (E4500) 2.2Ghz 800Mhz 2MB BOX

Ekran kartını palit 8600gt sonic+ ddr3 istiyorum ama satıcıda yok. yeni bir kasaya anakartı, işlemciy ram i, monte et ve gönder ekran kartını başka yerden alayım dedim ama satıcı kesinlikle benim takamayacağımı söylüyor. gerçekten bu anakarta ekran kartının takılması çok özel bir konu mu
SaygılarGözünü devirmiş

Borga-x
01-02-2008, 15:20   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Hayır tam aksıne cok kolay bır işlemdir. Ama satıcı para kazanmak ıcın sana böyle söylemiş. Yapacagın sey PCI-e slotuna ekran kartını ıttırerek takacaksın. Tabı takmadan önce kasadakı uygun plakayı arkadan cıkartman lazımkı ekran kartını gırıslerı kasa dısına cıksın..ondan sonra güç bağlantısı varsa ekran kartının onu takarsın sıstem çalışır.

sezery
01-02-2008, 15:28   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj
Borga-x
Hayır tam aksıne cok kolay bır işlemdir. Ama satıcı para kazanmak ıcın sana böyle söylemiş. Yapacagın sey PCI-e slotuna ekran kartını ıttırerek takacaksın. Tabı takmadan önce kasadakı uygun plakayı arkadan cıkartman lazımkı ekran kartını gırıslerı kasa dısına cıksın..ondan sonra güç bağlantısı varsa ekran kartının onu takarsın sıstem çalışır.
çok teşekürler, o zaman dediğiniz gibi ekran kartını takıp, driver cd sini yüklüyorum değil mi sonuçta anakartı tamamıyle sökmeye gerek yok
saygılarGözünü devirmiş

Borga-x
01-02-2008, 15:51   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Hayır sökmene gerek yok. Dedıgın gıbı kartı takıp suruculerını yukleyeceksın.

Banned
01-02-2008, 20:13   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

yapamazsanız benim 9 yaşında oğlum var onu göndereyim takıversin. yalnız kücücük bir ayrıntı daha var. Anakartınızın görüntü çıkışı anakart çıkışına ayarlı olabilir ki pc toplayan arkadaş windows vs. kurup içerisine yazılım vs. atacaksa bu çıkışı kullanacaktır bu sebeble ekran kartını takıp moöütörü buraya bağlayarak görüntü alamayabilirsiniz. Böyle bir durum olursa mönütörü anakart çıkışına takın f11 delete artık hangisi bios tuşu ise ona tıklayıp biosa girin görüntü çıkış ayarlarından ekran kartınızı çıkış birimi olarak atayın . Azıcık ingilizce bilginiz varsa bu sizin için sorun olmayacaktır