Ekran Kartı Sorunu ..!

theyaman1
19-08-2010, 15:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
Siteye yeni kayıt oldum buda ilk konum konuyu doğru kategoriye actığımı zannederek olaya girmek istiyorum.
Bundan bir kaç gün önce bilgisayarım kapandı vede daha sonrasıda kasadan normal calısma sesi gelmesine karsın ekranda hiç tık yoktu klavyeyide kontrol edemiyordum kontrol ısıkları yanmıyordu daha sonra bilgisayarcıya götürdüm vede ertesi gün sorunun ramlerden kaynakladınığını söyledi(PC de 2 tane 1 GB lik markasını bilmediğim ramler varmıs vede bu ramler birbirlerine değiyormus değdiği için şasa yapıyormus neyse adam sorunu gidermek için 1 tanesini cıkarttı.DAha sonra eve getirdim pcyi takdım power düğmesine bastım fakat yeniden aynı sorun bilgisayarın aynı şekilde ekranı gelmiyordu.Daha sonra 1-2 saat sonra yeniden denedim bu sefer görüntü geldi masaüstündeydim.Fakat 5 dk sürmedi tekrar kapandı vede acılmadı.Sorunun fanlarda olduğunu düşünerek baska bilgisayarcıya götürdüm fanı değiştirdi ayrıca Kingston 2 GB ram aldım birde bnm 1 gblik ram vardı etti 3 Gb. FAn + Ram toplam 100 tl verdim.Bilgisayarı kontrol ettiyordum orada adam bana pcde ekran kartı yok dedi bende afalladım bir anda nasıl olmaz 2 yıldır sorunsuz kullanıyordum dedim.Adam ekran kartı yok ram üzerinden paylasımlı kullanıyorsunuz dedi.Ama ben 2 yıl öncesine karsın birsürü oyun oynadım GTA SanAndres, Yüzüklerin efendisi 2 , MAfia 2 , 2009 vs oyunlar. sonra adam ekran kartı takalımmı dedi bende fiyatını sordum valla 50 den baslayıp yukarı doğru cıkıyor dedi. Bende şimdilik kalsın zorlanırsam taktırırım dedim vede cıktım eve geldim pc acılıyor sıcaklığına baktım normal seyirde.DAha sonra 10 dk olmadı ekran birden kaydı ses belkide 0,10 salisedeki sesleri tekrar ediyordu daha sonra pc res attı tekrar acıldı normal gibi gözükse msn ile facebooka aynı anda girdiğimde tekrar res atıyor.Sorun nedir anlamadım.Bilgisayarı aldığımda 256 mb Nvidia ekran kartı olduğunu sanıyordum cdleri filan vardı fakat suanda bulamıyorum kasanın arkasına baktım ekran kartı yeri bos sanırım ekran kartımı caldılar gittiğim bilgisayarcılara sormak istemedim ramazan ayınca milletin günahını almayım dedim şimdilik neyse zaten değiştirmek istiyordum  :( 256 mb ekran kartı 50 lira sizce fiyatı nasıl eğer 2. bilgisayarcı calmıs olsa direk benden cıkardığı kartı tekrar takıcak vede 50 lira cebe atıcak markasını sormadım o anlık saskınlığımla :( Şimdi bana bir kaç hafta normal şartlarda idare edicek (res atmadan ) Öneriler lazım.Örneğin ekran çözünürlükleri olsun bilgisayarda olsun öneriler lazım.Ayrıca bu ram üzerinden paylasımlı aldğım seviyeyi dahada arttıramazmıyım lütfen bana yardımcı olun biliyorum çok uzun oldu fakat sorumu en iyi anlayacağınız sekilde anlatmaya calıstım.

Sunada bilgisayarım > özellikler yaptığım zaman cıkan menüdeki özellikleri aynı sekilde yazıyorum

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Core Processor 4200+
2.21 GHz, 2.93 GB RAM
Fiziksel Adres Uzantısı Aynen bu şekilde yazıyor...

mcafee23 ayrılmıştır
19-08-2010, 16:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

O yunları ekran kartı olmadan oynamış olman imkansız
ayrıca 50 liraya 512mb kart alırsın
Ati 512 MB X1550 128 BİT AGP 8X =37$ yani 55.5 tl
ikinci elde kdv olmaz çünkü fatura kesmiyorlar.

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 19 Ağustos 2010 16:08
theyaman1
19-08-2010, 17:25   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

peki, bilgisayarımın Reset atmasıda ekran kartıylamı ilgilidir ? NEtte dolaşırken birden herşey kilitleniyor hiç bir şekilde kontrol edemiyorum bazen kendi biraz bekledikten sonra bazende ben reset atıyorum hatta bazen mavi ekran geliyor tüm bunlar ekran kartının olmamasıylamı alakalıdır ?

mefetseger
19-08-2010, 17:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
143 mesaj

Mavi ekran hatası alıyorsan %60 ramle alakalıdır

theyaman1
19-08-2010, 20:31   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

peki bu hatayı nasıl giderebilirim ?