Ekran Kartı Sorunu

Aoflaz
12-03-2017, 00:16   |  #1  
Aoflaz avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Asus Rx470 Ekran kartı aldım (4Gb - 256 Bit - DDR5 ), fakat bilgisayarıma taktığım zaman bilgisayar görmedi ve On Board'da açtı bilgisayarı, bios'a girip on board ekran kartını Pci-e olarak ayarlamama rağmen tanımadı. Yanlız ekran kartı fanlarının bilgisayarı ilk açtığımda zaman çalıştığı, sonradan durduğunu gözlemledim. Psu bağlantılarını olması gerektiği gibi bağladım. Daha sonra eski ekran kartım HD4850 yi taktığım zaman pci-e slotuna, görüntü sorunsuz aldım. Kartı almadan önce forumları araştırdım ve pci-e slotuna takılacağı için herhangi bir sorun yaşanmayacağını aldığım yerde dahil sordum. Driver'larını kurdum ama sorun devam etti. Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Kullanmış olduğum bilgisayar sistemi şu şekildedir,

H61M-D2-B3 anakart mevcut DDR3, İşlemci i3 3.3Ghz, 16Gb Ram, Psu 600W.

excel_mustafa
12-03-2017, 00:34   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,446 mesaj

-farklı güç kaynağı dene
-mümkünse ekran kartını başka kasada dene
sonuç alamazsan muhtemelen ekran kartı arızalıdır

Aoflaz
12-03-2017, 18:06   |  #3  
Aoflaz avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj

Farklı güç kaynağıyla da denedim, aynı güç kaynağıyla eski ekran kartımı da denedim sorun aynı görüntü alamıyorum. Hdmı çıkışını ve dvı çıkışını kullandım ama sinyal alamıyorum. Dvı dan görüntü almak istediğimde hiç görüntü yok, hdmı bağladığım zaman on board dan açılıyor pc. Karta elektrik geliyor, açıyorum pc yi fanları dönüyor, led leri yanıyor ama 3 4 saniye sonra fanlar duruyor, sadece ledlerin ışığını görüyorum.

Aoflaz
12-03-2017, 20:13   |  #4  
Aoflaz avatarı
OP Taze Üye
5 mesaj

Konu ile ilgili sorunu şu şekilde hallettim, alacak olan arkadaşlar için de yararlı bir bilgi olacağını düşünüyorum. Almış olduğum ilgili firmaya gittim, karşılaşmış olduğum sorunu anlattım, sonra mağazada bulunan hali hazırda DDR3 ram destekli asus anakarta bağladılar ekran kartını ve görüntü alamadılar, asus rx470 olan ekran kartımın muadili olan msi rx470 in kutusunu açıp denediler, yine görüntü alamadılar. Sorunun eski nesil anakartlarla uyumlu olmaması şeklinde açıklama yaparak, ücret iadesi yaptılar. Alacak olan arkadaşlara umarım yararlı bir bilgi olur.