Ekran kartı sorunum var !!

DaNGeRuX
17-08-2009, 19:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
15 mesaj

Ben ekran kartı tozlandı diye temizleyeyim dedim ve temizledikten sonra bilgisayarda donmalar oldu eskiden olmayan donmalar şimdi bir oyun oynarken donup kalıyo ve 5dk sorna görüntü geliyo 1 2 dk sonra tekrar gidiyo bundan sorna ekran kartını çıakrıp yeniden taktım yine sorun çözülmedi bu sorun neden oluştugunu bilmiyorum anlayanınız varsa lütfen buraya yazabilirmi ????

Ekran kartı : Indıva Geforce Fx 5200
Ekran kartı belleği : 128mb

oynadııgm oyunlarda küçük boyutlu oyunlar ama yinede yapıyor yani eskiden oynadıgımda öyle yapmazdı temizledikten sorna öyle oldu acaba neden bilen lütfen yazsın

OğuzxPc
17-08-2009, 20:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
661 mesaj

saç kurutma makinesi ile kurula lehimlere bak yamulmuşsa düzelt

fox40
17-08-2009, 20:43   |  #3  
Üye
51 mesaj

sen kartı değiştir kartı,eskidi o model...

proxymccasey
18-08-2009, 00:16   |  #4  
proxymccasey avatarı
Yıllanmış Üye
105 mesaj

kartı takarken kart iyi oturmayabilir.kartı tutan bir plastik vardır.ou iyice sıkı vidalayın.kart yerinden oynuyorsa olabilir.veya kartın üstündeki fan kablosunu çıkarmş olabilirsiniz ve kartın üstündeki fan çalışmayabilir.ondan da olabilir.

DaNGeRuX
18-08-2009, 00:26   |  #5  
OP Taze Üye
15 mesaj
Alıntı: proxymccasey  
kartı takarken kart iyi oturmayabilir.kartı tutan bir plastik vardır.ou iyice sıkı vidalayın.kart yerinden oynuyorsa olabilir.veya kartın üstündeki fan kablosunu çıkarmş olabilirsiniz ve kartın üstündeki fan çalışmayabilir.ondan da olabilir.
evt dogrudur fanı çıkardıp yeniden taktım ve eskisi gibi çalışıyo ama ekran kartında bi yavaşlama oldu işte onun nedeni ni bulamıyom ? ??