Ekran Kartı Takınca PC Açılmıyor.Acil Yardım..

Sezer17
08-12-2012, 19:21   |  #1  
Sezer17 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
64 mesaj

Arkadaşlar 2 3 gün evvel bilgisayarım dondu kapattım bir daha açılmadı.Bilgisayarcıya götürdüm (Kendimde bilişim bölümündeyim ve 10 yıldır bilgisayarla uğraşıyorum %99 oranla parça arızalarını tamir edebilmekteyim) anakartta sorun vardır dedi.Her neyse bekledim biraz denedim uğraştım yok.Bi akşam şunu yapayım artık dedim bütün parçaları söktüm.(Ram-İşlemci Fanı-Ekran Kartı)İşlemcinin altındaki pinleri yamulttum birkaç yamuk vardı çoğunu kırdım çıkardım işlemcimi taktım ramıda taktım çalıştı bilgisayar sorunsuz.Sonra işlemci fanını taktım o da çalışıyor.İşlemci+İşlemci Fanı+Ram takılınca çalışıyor bilgisayarım ama ekran kartını taktığımda çalışmıyor.Olayı izah etmek gerekirse:

Ekran kartını takıp power duğmesine bastıgımda işlemci fanı titriyor akabinde cızt diye bir ses geliyor titrerken ama bir türlü çalışmıyor.

Ekran kartı : FX 5500-8X yazıyor üstünde.
Ana kart:ECS G41T-M6
Ram: Kingston HyperX 2gb.
İşlemci:Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2140 @ 1.60 GHz (2 CPU's)

Parçaları düzgün bir şekilde takıyorum.Yardımlarınız için teşekkürler.

okinkurt
08-12-2012, 23:17   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Başka bi ekran kartı tak bakalım acılcakmı bendede aynı sorun vardı önceden 9800gt takıyordum sistem acılıyodu başka bi ekran kartı calısmıyor anakartta :D fanlar dönüyor sistem acılamıyor du yani %90 anakartta bi arıza var.

Sezer17
09-12-2012, 00:13   |  #3  
Sezer17 avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
64 mesaj

Artık bi önemi kalmadı onboarddan takılıyordumda bilgisayar bir arıza yaptı yeni bilgisayar almaya karar verdik yeni konu açtım profilimden bakarsın özelliklere beğenmeyen yorum atabilir.