Ekran Kartım Hakkında Birkaç Soru

frknkls29
13-08-2014, 09:57   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

Arkadaşlar ben yaklaşık 2 hafta önce kendime sistem topladım. Forumlarda sistemi paylaştım. İyi performans alırsın falan dediler. Ayrıca parçaları tek tek araştırıp videolarını izledim. Ekran kartım R7 265 dual-x saphıre , you tubede izledim oyun performansı ile alakalı birkaç video. Mesela DayZ, batman, assasins creed 4, ü benim ekran kartının aynısı ile adam ultrada oynuyabiliyoken ben evde aynı oyunları high-normal seviyede oynayabildim? Nasıl oluyorda o ultrada rahatca oynarken ben ultrada takılmalarla oynuyabiliyorum. Ben forumda paylaştım işlemcinin oyuna etkisi olurmu olmazmı diye neredeyse herkez işlemcinin oyun ile alakası olmaz dediler. Adamlardaki işlemci i7 bendeki i5 performans açısından bi fark olurmu ?  

Ekran Kartım: saphire r7 265 dual-x amd

İşlemci: i5 4460 22nm 3.2ghz işlemci

Anakart: msı mini ıtx anakart

Ram: 8gb hyper genesis ddr3 1600mhz ram

Harddisk: cavair blue 1tb

Kasa: k350 600watt

Ssd: 128 gb ultra plus okuma 530 yazma 290
Diğer parçaları yazmama gerek yok.  

Herneyse ben bu sistem ile crysis3, assasins creed 4 ü ultrada takılmalar ile oynuyabiliyorum ( rahatsız edici takılmalar) anlamadığım kısım gddr5 256 bit ekran kartı bu tür oyunları nasıl ultrada açmAz ?

Nvidia almadığıma pişman oldum açıkcası.

badwizard
13-08-2014, 11:44   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

İşlemcinin oyunla alakası olmaz diyen direkt olarak neyi kastetmiş bilmiyorum ama Central processing unit adı üzerinde zaten sistemde yapılan her işlemden sorumludur, oyunu ssd üzerine kurmadıysan diskin fragmantasyon dolayısıyla okuma hızı düşmüş olabilir, sistemdeki 8gb rami tek slotta kullanıyorsan bu düşük perforansın sebebi olabilir bu durumda 8gb daha ilave edersen sisteminin dual channel çalışması performansı ciddi ölçüde yükseltir.

frknkls29
13-08-2014, 12:15   |  #3  
OP Üye
50 mesaj

Oyunu ssd ye yüklesem, performansda yükselme olurmu? Yani ben assasian creed i ultrada oynuyabiliyorum fakat arada yavaşlamalar oluyor, ssd daha hızlı ona yüklesem daha akacı bi şekilde oynarmıyım? Birde 1-2 aya bi 8 gb daha alayım

badwizard
13-08-2014, 12:24   |  #4  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Oyundaki takılmaların sebebi disk ise ssd üzerine yüklediğinde daha akıcı çalışacağı kesin ama bundan emin olmak lazım, en kolayı denemek tabiki.

sen7en
13-08-2014, 18:02   |  #5  
sen7en avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 50
593 mesaj

i5 işlemciye r7 265 olmamış.

Son Düzenleme: sen7en ~ 13 Ağustos 2014 18:03
MegaFreak
17-08-2014, 13:06   |  #6  
MegaFreak avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 55
856 mesaj

Nvidia Alsaydın bunlar olmazdı :)

frknkls29
20-08-2014, 11:47   |  #7  
OP Üye
50 mesaj

Sorma ya, driverleri bile saçma bu amd nin. Bulması ayrı dert, kurması ayrı dert. 15 tatilde gtx770 veya başka bi ekran kartı alacam pişman oldum amd aldığıma

DiamondMines
22-08-2014, 23:24   |  #8  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: frknkls29  
Arkadaşlar ben yaklaşık 2 hafta önce kendime sistem topladım. Forumlarda sistemi paylaştım. İyi performans alırsın falan dediler. Ayrıca parçaları tek tek araştırıp videolarını izledim. Ekran kartım R7 265 dual-x saphıre , you tubede izledim oyun performansı ile alakalı birkaç video. Mesela DayZ, batman, assasins creed 4, ü benim ekran kartının aynısı ile adam ultrada oynuyabiliyoken ben evde aynı oyunları high-normal seviyede oynayabildim? Nasıl oluyorda o ultrada rahatca oynarken ben ultrada takılmalarla oynuyabiliyorum. Ben forumda paylaştım işlemcinin oyuna etkisi olurmu olmazmı diye neredeyse herkez işlemcinin oyun ile alakası 

Nvidia almadığıma pişman oldum açıkcası.

YouTube'da gördüklerine inanma adamlar izleme sayısını yükseltsinler diye herşeyi yapıyorlar. Senin sistem fena değil her oyunu oynarsın. FRAPS ile test yap FPS sonuçlarını burada paylaş bakalım nedir durum...Tüm sürücüler güncel olsun.

Death Punch
23-08-2014, 01:35   |  #9  
Death Punch avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 42
373 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
YouTube'da gördüklerine inanma adamlar izleme sayısını yükseltsinler diye herşeyi yapıyorlar. Senin sistem fena değil her oyunu oynarsın. FRAPS ile test yap FPS sonuçlarını burada paylaş bakalım nedir durum...Tüm sürücüler güncel olsun.

katılıyorum  

gerçekten o işlemciye r9 280 falan yakışırdı bence ama alınmış artık. yapcak bişey yok 

oyunu ssdiye kur ramları 8x2 yapmana gerek yok bence 4x2 yeter  bide driver kontrolu yap

frknkls29
03-09-2014, 22:25   |  #10  
OP Üye
50 mesaj
Alıntı: DiamondMines  
En güncel driverleri nerden bulurum link verme şansınız varmı ?

Bide abi, ben tüm ayarları ultra yapdığımda oynuyorum çoğu oyunu, kart bence fiyatınında üstünde bi performans veriyor kart iyi ama driverlerinden şikayetçiyim.