Ekran kartinda isi

deepbluestar
01-01-2007, 21:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Yeni aldigim Gigabyte Ati X1300Poro ekran kartimda sanirim isi problemi var .. Cunku oyuna basladigimda hersey normal ama 2 dk sonra oyun donuyor.. Ayrica oyundan ciktigimda ya da Windows ilk acilirken siyah ekrandan normal masaustune gecerken siyah ekranda satir satir renk cizgileri olusuyor sanki bana yineleme hizi dusukmus gibi geldi ve ayrica oyundan ciktigimda masaustu oyunun cozunurlugu ile ayni cozunurluge dusuyor..monitorum Philips 107E .. Bu o kadar onemli degil ama isi problemim cok onemli ne yapmaliyim ve bunun icin kendi pasif sogutucusu disinda bir sogutucu kullanmaliysam ne almaliyim ..

ufuks
02-01-2007, 00:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj

Oncelikle pozitif bişiler elde edelim.Ati tool ile oyundan cıktıgındaki ısıyı bi soyle bakalım.

make-believe
02-01-2007, 00:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Arkadaşımızın verdiği bilgilerden bana ekran kartı problemli gibi geldi.Bu belirtiler sağlıklı bir kartta olabilecek şeyler gibi gelmiyor. Bana kalır sa o kartı geç kalmadan iade etmeli yada değiştirmeli.

deepbluestar
02-01-2007, 01:07   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Ati toolsda ekran kartinin isisini olcmeyi goremedim .. ama sunu soyleyeyim oyundan ciktigimda ekran kartinin ustundeki pasif sogutucuya dokundugumda resmen 3-5 saniye sonra elimi cekmek zorunda kaliyorum ..

make-believe
02-01-2007, 01:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj
deepbluestar
Ati toolsda ekran kartinin isisini olcmeyi goremedim .. ama sunu soyleyeyim oyundan ciktigimda ekran kartinin ustundeki pasif sogutucuya dokundugumda resmen 3-5 saniye sonra elimi cekmek zorunda kaliyorum ..
Pasif soğutucu'nun yeterli olmadığı çok açık.

deepbluestar
02-01-2007, 01:32   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

Evet bende farkindayim bunun ama yapabilecegim tek sey degistirmek ya da yenisini almak mi ki ben bunu asla istemiyorum .. yani bu ekran kartina uygun bir sogutucu yok mu ?.. ya da baska bir fikri olan ..

make-believe
02-01-2007, 01:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,836 mesaj

Mavi Bilgisayara bir uğrayın. Orada Ekran kartı soğtucu fanları var çok kaliteli. Mesela, Zalman'ın Fatality model ekran kartı soğutucu fanı var. Gerçek bakır. Buz gibi yapıyor işlemciyi. fiyatı 47 dolar civarında.

OwEn
02-01-2007, 02:32   |  #8  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

arkadaşım kesinlikle fan alma ... birkez kartı yeni almıssın galiba o zaman kart sorunlu .. sen sorunlu bir kartı neden yaşatmaya çalışıyorsun yenisi ile değiştirilsin aldıgın yere şikayetini bildir. 2. olarak zaten normalde bu kart fabrika cıkışında mühendisler düşünmüşlerdir oyunda çalışırken donmaması için gerekli olan sogutma sistemini ve normal sogutma sistemi yetmiyorsa kesinlikle yenisi ile değiştir. fan çözüm olabilir ama geçici bir çözüm çünkü senin kullandıgın parça bozuk. 2 sene sonra elinde kalır bu gidişle istedigin sogutucuyu tak dene ama soruna kesin cvp bulamazsın.

Şiddetle yenisi ile değiştirtmeni istiyorum senin için en iyisi bu olur..

ve ayrıca ürün alındıktan sonra 15 gün içinde geri iadesi ve yerine başka bir ürün veya aynı ürününün yenisini alma hakkın var. Bu hakkını kullanmalısın..

Kolay gelsin sana umarım sorunun düzelir.

deepbluestar
02-01-2007, 03:02   |  #9  
OP Taze Üye
4 mesaj

sonucta bu isinma kartin kendisinden kaynaklaniyormus yani bu marka kartlarin hepsinde ayni sorun varmis .. bu yuzden degistirmemin bir anlami yok .. Ama Revoltec VGA Cooler Graphic Freezer Pro marka sogutucu buldum ve yapilan yorumlara gore kesin cozum bence bu .. yardimlariniz ve gorusleriniz icin tesekkur ederim ..

İtacHi_
02-01-2007, 09:15   |  #10  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

arkadaşım bende ekran kartımın bu şeylerden dolayı aynı sana olan şeylerden bana da olmuştu.ben eski işlemci fanlarından taktım.her pasif soğutuculu ekran kartının üzerinde fan ekleme yeri olur sende eski nir işlemcinin fanını takabilirsin.

OwEn
02-01-2007, 21:30   |  #11  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

problemli olan ısınma sorunu olan kartların piyasaya sunulması gibi bir durumu ilkkez senden duyuyorum.. normalde bir ürün piyasaya sunulurken kişinin onu rahatca kullanması ve problemsiz kullanılcak şekle getirilir ve böyle piyasaya sunulur. eger sogutma yetersiz ise o kartın fanda takılarak pazarlanırdı. pasif bir sogutucu varsa demekki yeterli olması lazım senin o.c yapcaksan sogutmaya takfiye yapman gerekir kartı aldıgında değil...

bende kimd edi ise sana bunu bir yanlışlık var ... yalan söylemiş imkansız birşey .. mantık birkez kabullenmiyor.. senin aklın yattımı bu işe kart alıyorsun ama kart sogutması yetersiz.. ben ilkkez duydum. yani px6600 alıyor adam kart cok ısınıyor ... cok komik ve bunun normal oldugunu söylüyorlar sana söylegeni tanımak isterim. saçmalık tamamen..