Ekran kartında sorun Mozaik desenler ...

HPQ-User
02-06-2008, 18:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

pckopat sormuş:
Sayın chip online üyeleri benim pc demde birden bire ekranda mozaik  desenler var sorun monitör veya kabloda değil ekran kartını söküp çıkardım ancak sorun devam ediyo elimle kartı yükarı ittiriyorum görüntü netleşiyo ancak faha sonra tekarr mozik desenler var masaüstü var ancak böyle şerit şerit çizgiler var ltfn yardım edin bilgsi olanlar ekran kartı değişecek bunu biliyorum ancak değişmeden yapabilceğim bişey varmı

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Ekran kartı 256 Ati radeon 9800 xT

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

uGuR.uK
02-06-2008, 19:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

kartı oynatınca düzeliyosa sora geri yine öyle oluyosa karttan da olabilir anakarttaki yuvadanda olabilir, senin ekran kartını baska bi pc'de ve baska bi ekran kartını senin pc'de dene bakalım hangisi sorunlu, ona gore çözüm ararız...

Reborn91
02-06-2008, 19:12   |  #3  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

yerine oturmamıştır diyecegim ama ekran kartını ittirdigin halde sorun devam ediyor sanırım... direk çık evden git komşuya.. : "Hacı sizin ekran kartını 5 dk rica edebilirmiyim" de.. gel evine tak pcne .. hiç driver falan uğraşmana gerek yok ilk açılışta sorun yoksa sorun senin ekran kartındadır... eski kartlarda pixel pipelineların kırılmasında böyle bir sorun ortaya çıkıyormuş diye duydum 9800dede sanırım war bu pipeline olayı.. unutma sorunun çözümüne ulaşmak için sorunun kaynagını bulmak gerekir :)