Ekranda çizgiler?? yardım kafayı yemek üzereyim

kepelet
16-03-2011, 11:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Herkese merhaba bilgisayarımı açtığımda, kullanıcı girişi dahil bir sorun yokken windows açıldıktan sonra ekranda yeşil-kırmızı- sarı... ekran rengine göre halı deseni gibi çizgilr olusuyor.
hep soruluyor... bios ekranında, parolamızı girdigimiz ekranda bir sorun yok. Masaüstü gosterilmesinden itibaren sorun yaçıyorum. Ramleri cıkarıp temizledim değişmedi... formata dogru gidiyorum. fikri olan varsa yardım edebilirse sevinirim. 2 tane örnek durumu prnscreen yapıp ekledim.
http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/j4njeqdw/Resim1.jpg.html
http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/j4njeqdw/Resim2.jpg.html

[URL=http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/j4njeqdw/Resim2.jpg.html][/URL]

censez41
16-03-2011, 12:04   |  #2  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

iki ihtimal var
bilgisayarın kızamık olmuş       tedavi en yakın sağlık kurumuna baş vur
yada
ekran kartında ki bellek çiplerinde lehim çatlaması var      tedavi kartı orta ateşteki fırında 30dk beklet

kepelet
16-03-2011, 12:20   |  #3  
OP Taze Üye
5 mesaj
Alıntı: censez41  
iki ihtimal var
bilgisayarın kızamık olmuş       tedavi en yakın sağlık kurumuna baş vur
yada
ekran kartında ki bellek çiplerinde lehim çatlaması var      tedavi kartı orta ateşteki fırında 30dk

Bu işi nerede ve ne kadar maliyetle yaptırabilirim???

censez41
16-03-2011, 12:27   |  #4  
censez41 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,705 mesaj

eğer yapılabilirse çok maliyeti olmaz herhalde çünkü içinde parça değiştirilmiyecek
ama kartın çok eskiyse  değiştir derim.

kepelet
16-03-2011, 13:46   |  #5  
OP Taze Üye
5 mesaj

Formata baslıyorum fikri olan varmı baska??

dead man
16-03-2011, 15:12   |  #6  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

Sana Bir Reçete Yazıcam

1-Kızamık            Nasıl Geçer ?   AVG (Avg Free veya Avg)  Satın Alıcan   Fiyat:36.95TL

2-Hack                Nasıl Geçer ?    Yeni Bir Bilgisayar          Alıcan              Fiyat:1.480 TL

kepelet
18-03-2011, 16:02   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

Ekran kartını uninstall ettim, bu durumda iken herkangi bir çizik iz yok
Ekran kartının driverını indirdim tekrar yükledim... sorun yok. kurtuldum sandım....
20 dakika sonra hersey aynı...
Ekran kartında sorun olabilir dediler, eger o da anakartla bitişik ise anakart değişimine gidebilir dediler

Yok mu başka ilacı olan, esprili bir cevap olmazsa iyi olur... sinirlerim bozuldu 4 gündür ugrasıyorum para da ayıramam bu işe...

Cin Ruhi
05-10-2011, 22:31   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

Yanlız değilsin. Dediğin gibi sorun ekran kartından ve tümleşik olduğu için tüm anakartın değişmesi gerekir. Ancak yine dediğin gibi ekran sürücüsünü windows'un default sürücüsüne indirgeyince sorun gidiyor ama bu sefer de ekran kartını performanslı kullanamıyosun. İnternette araştırırsan yanlız olmadığını anlarsın. Google anahtar kelimeleri: "m1330 gpu failure" "m1330 vertical lines" vs..

kepelet
06-10-2011, 21:26   |  #9  
OP Taze Üye
5 mesaj

Cin Ruhi, sorun ekran kartının lehimlerinde. yaklaşık 3 ay önce lehimlere değmeen yakınından yüksek ısılı çubuk ile gectik. lehimler tekrar yerine oturdu. Ancak 2 hafta çnce tekrar arıza oldu. aynı yöntem işe yaramadı. Araştırdım bir yerde 140 TL 2 ay garantili yaparız dedi. Birbaşkası AMD ve HP ise hayatta yapmam bıktım onlardan dedi:))) ben de şaşırdım. sanırım birkez şansımı deneyeceğim.