ekrankartı yanıyor yardım

HPQ-User
09-05-2009, 10:00   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

bypchd sormuş:
ekran kartımınperkanesi döndüğü halde çok ısınıyor bilgisayarı açıyorum bilgisayar açılana kadar ısınıyorfanı da gayet güzel dönüyor ama neden ısınıyor anlamıyorum fan metale de değiyor yapışık durumda ama neden ısınıyor anlamadım

yardımlar için şimdiden teşekürler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
1.7 celeron 512mb sd rem

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Mustafa@PC
09-05-2009, 10:18   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Psun kaç watt ?

Ayrıca biostan yapmış olduğun yanlış bir ayarda buna sebep olmuş olabilir biosu bir defaultla...

Fanıda bir temizle bakalım...

SAİNT
09-05-2009, 10:22   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

sisteminiz malesef eski bununla birlikte her elektronik aletin bir kullanım zamanı vardır ayrıca fanların ömrü 30.000 ile 40.000 arasında değişir özelliğini yitir ne kadar iyi dönsede artık soğutmaz.
bence bu sorun ekran kartınızın artık eskidiğinden dolayı oluyor.
eğer durumunuz yok ise rive turner programıyla ekran kartınızın fan hızını artırabilirsiniz.
son olarak ısılar ne derecelerde bunu bize yazın ısıların normal olup olmadığına bir bakalım rive turner::

bypchd
09-05-2009, 12:37   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj
saint
sisteminiz malesef eski bununla birlikte her elektronik aletin bir kullanım zamanı vardır ayrıca fanların ömrü 30.000 ile 40.000 arasında değişir özelliğini yitir ne kadar iyi dönsede artık soğutmaz.
bence bu sorun ekran kartınızın artık eskidiğinden dolayı oluyor.
eğer durumunuz yok ise rive turner programıyla ekran kartınızın fan hızını artırabilirsiniz.
son olarak ısılar ne derecelerde bunu bize yazın ısıların normal olup olmadığına bir bakalım rive turner::
fanın üzerine elimi kapattığımda çalışma hızı elimde baya bi soğukluk etkisi bırakıyo ama diğer tarafı yanı ekran kartının arka myüzünüü tutunca parmağım 3 saniye gibi kısa bir zaman zarfinda daha bekletilemeyecek kadar ısınıyor yanıyor diyebilirim fan ın üzerinde bir temizlik yaptım pervanelerde toz vardı sildim ses çıkartıyordu artık ses çıkmıyor ama gayet hızlı dönüyor

HugOBoss___
09-05-2009, 12:56   |  #5  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

ne kadar ilkel cihazlar bunlar yaaa :)

bypchd
09-05-2009, 13:00   |  #6  
Taze Üye
14 mesaj
ugoss
ne kadar ilkel cihazlar bunlar yaaa :)
herkez sebin gibi godaman değil

bypchd
09-05-2009, 14:17   |  #7  
Taze Üye
14 mesaj

fanın üzerine elimi kapattığımda çalışma hızı elimde baya bi soğukluk etkisi bırakıyo ama diğer tarafı yanı ekran kartının arka myüzünüü tutunca parmağım 3 saniye gibi kısa bir zaman zarfinda daha bekletilemeyecek kadar ısınıyor yanıyor diyebilirim fan ın üzerinde bir temizlik yaptım pervanelerde toz vardı sildim ses çıkartıyordu artık ses çıkmıyor ama gayet hızlı dönüyor

demiştim cevap yokmu ya