ekrankartımı?

HPQ-User
31-05-2008, 12:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

djemredj12 sormuş:
ben bilgisayarımda mafia oyunu oynuyordum,biir ün pc ye format  atmam gerekti format attım sonra her zaman ki gibi bir açılış karşıma çıkmadı hoş geldiniz yazısından önce film şeridi gibi biseyler inip çıkıyordu ve pc açıldı sonra film açmak istedim açtım yarı ekranda çok güzel oldu sonra tam ekran yapınca sanki fotoğraf gibi film yavaş ilerliyordu annamadım sonra mafia oyunu yükledim eskiden çok rahat oynuyodum oyunu yükledikten sonra ayyarları yapılıyor ancak ayarlar bölümünde ekran kartı yeri nde herzaman bisiyler yazardı şimdi orda yazmıyor tıklıyorum hiç bir şey yok save diyip oyunu açıyorum açılmıyor neden acaba ama sonra sanırsam film izlemeye başladım tam ekran ama mafia felan ekran kartını neden tanımıyor neyi var pc nin?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
256 ram
64 ekran kartı
pentyum 4

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Fatih_ARMAĞAN
31-05-2008, 12:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

ekran kartınızı büyük ihtimalle XP nin kendisi sürücüsünü bulup yüklemiştir.. buda bazı sıkıntılar meydana getirebilir.. ekran kartınızın tam modeline göre güncel sürücünüzü bulup yüklerseniz sorununz büyük ihtimalle düzelicektir..

z_oneal
31-05-2008, 14:00   |  #3  
z_oneal avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
712 mesaj

evet arkadaşa katılıyorum modelini bul ve pc'ne kendin tanıt..

soulmy
31-05-2008, 16:06   |  #4  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,937 mesaj

64 mb ekran kartın olduğunu yazmışsın. İnternettten güncel sürücüleri indirip kurarsan peformans artışı olmaz. Çünkü seninki bayağı bir eski kart olduğu için güncel sürücyle sorun yaşayabilrisin. Sanırım sen ekran kartını sürücülerini hiç yüklememişsin. cd den yüklemeyi bir dene.

Fatih_ARMAĞAN
31-05-2008, 17:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
soulmy
64 mb ekran kartın olduğunu yazmışsın. İnternettten güncel sürücüleri indirip kurarsan peformans artışı olmaz. Çünkü seninki bayağı bir eski kart olduğu için güncel sürücyle sorun yaşayabilrisin. Sanırım sen ekran kartını sürücülerini hiç yüklememişsin. cd den yüklemeyi bir dene.
amaç performans artışı değildir.. arkadaşımızın ekran kartı eski oldugundan xp büyük ihtimalle kendisi tanımıştır. bu yüzden xp genelde kendi yüklediği ekran kartı sürücülerinde çoğu zaman sorun yaratmaktadır.. güncel sürücülerdeki amaç hataları düzeltmektir...

soulmy
31-05-2008, 17:27   |  #6  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
1,937 mesaj
sakarboy
soulmy
amaç performans artışı değildir.. arkadaşımızın ekran kartı eski oldugundan xp büyük ihtimalle kendisi tanımıştır. bu yüzden xp genelde kendi yüklediği ekran kartı sürücülerinde çoğu zaman sorun yaratmaktadır.. güncel sürücülerdeki amaç hataları düzeltmektir...
Güncel sürücüler ekran kartını biraz daha zorlamakta ve bir miktar performans artışı olmaktadır. Ama bu durum yeni ekran kartları için geçerlidir. Taaa millattan kalma ekran kartına güncel sürücüyel kullanırsan ekran kartı limitlerini zorlayacaktır ve sonunda kararsız çalışmaya başlayacaktır. Bunun sonucunda bozulma ihtimali yüksektir.

Reborn91
31-05-2008, 21:02   |  #7  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
3,307 mesaj

ekran kartının modelini verirsen sürücü bulma konusunda yardımcı olabiliriz arkadaşım :)