elektrik kesintisinden sonra pc yavaş

HPQ-User
15-07-2010, 10:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

emRe sormuş:
elektrik kesildikten sonra pc kapandı ve açıldığında pc çoq yavaşladı.
yavaş açılmaya başladı. kasmaya başladı format attık yine aynı oluyodu  rami deiştirdik olmuştu ama daha snra yine aynısı oldu şu an pc yavaş hala

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Ram = 1 gb
ekRan kartı = 512 mb Nvıdıa
işlemci =intel pentium dual 2.20 Ghez

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/533.4 (KHTML, like Gecko) Chrome/5.0.375.99 Safari/533.4

Craterus
15-07-2010, 13:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
881 mesaj

ilk akala gelebilecek olasılıkları söyelemk istiyorum ram yuvası yanmı olabilir daha doğrusu hasar görmiüş olablir ama ikinci ram i tanımamamsı lazım o zaman kısa süreliğinede olsa tanımış demekki sorun burada olma ihtimali olmakla beraber sorunu başka yerde aramaklazmım sağlam bi power suply ile sistemi denenm şansınız var mı bi de öyle deneyin ve işlemcini fanının döndüğünden emein olun kesinti sırasında arızalanmı olablir kasa açıkken bi bakın çalışıyor mu sonr atekrar yazın 

Barış
17-07-2010, 20:47   |  #3  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj
Alıntı: Craterus  
ilk akala gelebilecek olasılıkları söyelemk istiyorum ram yuvası yanmı olabilir daha doğrusu hasar görmiüş olablir ama ikinci ram i tanımamamsı lazım o zaman kısa süreliğinede olsa tanımış demekki sorun burada olma ihtimali olmakla beraber sorunu başka yerde aramaklazmım sağlam bi power suply ile sistemi denenm şansınız var mı bi de öyle deneyin ve işlemcini fanının döndüğünden emein olun kesinti sırasında arızalanmı olablir kasa açıkken bi bakın çalışıyor mu sonr atekrar yazın 

ilk akla gelebilecek olasılık o değil hatta en son gelebilecek olasılık. Ani elektrik kesintilerin harddisk okuma kafası disk yüzeyine düşerek belirli bölüm veya sektorlere hasar vermektedir. Sürekli çalışan ve genelde 7200rpm hızla dönen bir diskte herhangi bir arızalı nokta olması o kısma okuma veya yazma yaparken kasılmalara mavi ekranlara ve diğer bi çok hataya neden olabilmektedir. öncelikle harddiskinizden başlamak üzere diğer donanım bileşenlerini kontrol edebilirsiniz.