Emekli binbaşı Turkcell'e büyük ceza kestirdi

CHIP Online
30-06-2008, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Cep telefonu faturasındaki 2.35 YTL'lik kesintiyi fark eden emekli binbaşı mücadelesini kazandı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Emek ... -kestirdi_7551.html

Binbaşının yaptığı başvuruyu inceleyen Telekomünikasyon Kurulu, ücretsiz kampanyalarında abonelerini mağdur ettiği belirlediği Turkcell'e 32 milyon YTL ceza kesti. Emekli Binbaşı Fikret Köse'nin bir tüketici olarak verdiği mücadele, geçen yıl ocak ayında başladı. Turkcell abonesi olan Köse, Kamucell tarifesi gereği eşiyle yaptığı ücretsiz görüşmelerinin Shell kampanyasında kazandığı kontörlerden düştüğünü fark etti.

İki faturadan kesinti   
Faturayı inceleyen Köse, 2.35 YTL'lik kesintiyi tespit etti. Bunun üzerine Köse, Shell ve Turkcell'e başvurdu. Bu kuruluşlardan olumlu cevap alamayan Köse, 15 tanıdığının faturasını inceledi ve bu faturalarda da aynı kesintinin yapıldığını tespit etti. Turkcell'in "teknik hata" gerekçesiyle 2.35 YTL'lik kesintiyi iade etmesine rağmen Köse, Telekomünikasyon Kurumu'na başvurdu.   

TK 1.5 yıl inceledi   
Telekomünikasyon Kurulu, Köse'nin 9 Nisan 2007'de yaptığı başvuruyu önceki gün sonuçlandırdı. TK, verdiği kararda "Turkcell'in abonelerini mağdur ettiğini" belirterek şunları kaydetti: "Turkcell, hakkında abonelerin ücretsiz kampanyalar kapsamındaki uygulamaları nedeniyle maddi zarara uğratarak mağdur etmesi nedeniyle Tarifeler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan soruşturma raporuna göre, kayıtlı idari para cezası değerlendirme tablosunda yer alan hesaplamayla belirlenen ve 2006 yılı net satış tutarının binde 5 oranına tekabül eden 32 milyon 088 YTL tutarında idari para cezasının uygulanması hususunda karar verilmiştir." TK yetkilileri Hürriyet'e, Turkcell'in yanlış faturalandırılma nedeniyle abonelerinin uğradığı zararın tamamını ödediğini, ancak bu durumun ceza verilmesini engellemediğini bildirdiler.

Tüm konu: Emekli binbaşı Turkcell'e büyük ceza kestirdi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Aynı durumda siz de olsanız bu mücadeleyi yapar mıydınız?

gkhankz
30-06-2008, 13:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
357 mesaj

helal olsun adama valla.
İşin peşine düşmek getirisinden çok daha fazla götürüyor.
Kredi kartı için kart ücreti alınmaması gerekiyor ama bnm banka tutmuş kart ücreti yansıtmış ekstreme.
Şimdi tutup peşine düşsem ne kadar vaktim gidecek ve 15 ytl kart ücretinin kaç kat fazlasını harcamam gerekecek.
Şu an ki mahkemelerin işleyişine bakarak peşine düşeceğimi hiç sanmıyorum

neverofnever
30-06-2008, 13:40   |  #3  
Yıllanmış Üye
507 mesaj

Fikret Köse Alkış

Bu kadar uğraşmazdım sanki ama uğraşılmasıda gerek onu biliyorum.

onlineTR
30-06-2008, 13:57   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

ben turkcell konturlu kullanıyorum annem faturalı annem yaparmıydı dıye duşuneyımmm....
yapmazdı helal olsun adama...

eolos
30-06-2008, 14:59   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

çogu insan bu şekilde magdur ediliyor. reklamlarda hersey normal gibi gosterilip insanlardan bir sürü para kesiliyor bu tür büyük kuruluşların daha dikkatli olup müşteri kaybetmeden işlerini sürdürmeleri gerekir

frkn_ua
30-06-2008, 21:47   |  #6  
Yıllanmış Üye
893 mesaj

valla bana  uzun zamandır fatura bile gelmiyor.eksikmi fazlamı hiç bakmadım.ama görünüşe göre bendende çalmış hırsızlar.iyi olmuş bu ceza.helal olsun o adama...

Kapalı Hesap (53751)
01-07-2008, 11:57   |  #7  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Ben bu mücadeleyi yapmazdım.Aynı şekilde Fikret Köse beyefendide çalışıyor olsaydı aynı mücadeleyi yapmazdı diye düşünüyorum.İş yok güç yok vakit var tabi mahkeme peşinde koşacak.Çalışan biri nasıl bu kadar üstüne düşebilir ki olayın adam işini gücünü mü bırakacak mahkemeyle uğraşacağım diye.