Emekliliği gelen XP'nin görevi bırakası yok

CHIP Online
07-04-2009, 14:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bugün yarın derken Win XP bir türlü sahneden inmiyor. İşte XP tutkunlarına müjdeli bir haber daha...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Emek ... kasi-yok_11988.html

Resimlerle: Windows XP Power Toys

Microsoft'un Office 2003 için açıkladığı emeklilik tarihinin, aynı zamanda Windows XP'nin son günü olduğu dikkatlerden kaçmamıştı. Fakat ilginç bir gelişme XP'nin bir süre daha bizimle olabileceği umutlarını arttırdı. Söylentilere göre HP 30 Nisan 2010'a kadar satmaya devam edeceği bazı modellerini, Windows XP işletim sistemi yüklü olarak satacak. 14 Nisan'da emekliye ayrılacağı açıklanan XP'nin, bu tarihten sonra satılacak olmasının tek anlamı Microsoft'un bu konudaki kararını değiştirmiş olması olabilir.

HP'den PC alan mağazalardan gelen bu haber resmi olarak onaylanmadı ama söylentilere göre XP'nin ömrü, Ekim ayında Microsoft'un Windows 7'yi piyasaya çıkartmasından bir süre sonraya kadar devam edecek.

Her ne kadar bu konular şu anda kesinlik kazanmış olmasa da, Microsoft'un XP'nin satılmasına izin vermesi, teknik destek vereceği anlamına gelmiyor. Bu durumda büyük ihtimalle uzatılan son tarihe kadar güvenlik yamaları yayınlanmaya devam edecektir ama bunun ötesinde bir destek için Microsoft'un kaynak ayırması zor görünüyor.

Tüm konu: Emekliliği gelen XP'nin görevi bırakası yok

İzleyin: Windows'un tarihçesi

Resimlerle: Windows XP Power Toys

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz XP'nin emekliliğini istiyor musunuz?

runoades
07-04-2009, 14:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
160 mesaj

Xp'nin emekliliğini istemesem de o gün kaçınılmaz olacak. Sonuçta yeni güvenik güncelemeleri kesilecek. Ben bu zamana kadar Xp ile yola devam edeceğim.

Banned
07-04-2009, 17:15   |  #3  
Banlandı
232 mesaj

bu durumda microsoft madem xp den vazgeçiyor bir zahmet kaynak kodlarını rica edelim...

Mustafa Can
09-04-2009, 18:02   |  #4  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj
PIRANHA_
bu durumda microsoft madem xp den vazgeçiyor bir zahmet kaynak kodlarını rica edelim...
+1 bende istiyom
Windows Version Chip by Mustafa Can BeğendimAşık oldu

caribbeam
10-04-2009, 14:13   |  #5  
Yeni Üye
47 mesaj

xp de herşey gibi bir gün elbet emeklı olucak ama bunun zmanını kımse kesritemezz ama win7 bunun için ilk adımlardan birisi bence

MBTGROUP
10-04-2009, 14:20   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,727 mesaj

Olsun ya antika kullanmayı hiç sevmem şu anda xp kullanıyorum ama geneli kullanıyor zaten.Ben hepsinden ileri olan midoriyi bekliyorum .Windows artık eskide bırakacak olan midori nasıl birşey onu merak ediyorum.Bir zaman haberlerini okumuştum ,inşallah fıs değildir.

Kapalı Hesap (53751)
10-04-2009, 14:32   |  #7  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Emeklilikten öte ölsün artık:))