eMule 0.48a Türkçe

asimileci
16-05-2007, 09:51   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,996 mesaj

Emule dünyanın en büyük ve en sağlam dosya paylaşım istemcisidir. Açık kaynak kodlu olması, Türkçe ve Bedava olması onu çok güçlü kılıyor. Kurulumu, kullanımı, ayarlarıyla ilgili herşeyi öğrenmek için, buraya tıklayın.
İşletim sistemi: Windows 98/ME/2000/XP/VİSTA

Anasayfa
Download 2.66 Mb

Son Düzenleme: asimileci ~ 12 Temmuz 2007 12:27
feebman
22-05-2007, 19:35   |  #2  
Taze Üye
4 mesaj

eMule çok geniş alanda istediğiniz herşeyi bulmanız mümkün.Bağlantı hızları düşük kullanıcıların sabır göstermesi gereken bir paylaşım programı.Ayrıca ayarları kısmında biraz deneyimli olmak gerek.Ama tabiri caizse eMule de '' yok yok '' diyebiliriz.

yuxxel
28-05-2007, 23:23   |  #3  
Yeni Üye
34 mesaj

evet arkadaşın da dediği gibi emule'nin en büyük özelliği yok yok. aradığın herşeyi bulma imkanın var. sadece film için değil. artık bi program lazım olduğu zaman da ilk baktığım yer emule. tek eksi yönü biraz sabır gerektiriyo. hatta bazen insanın sabrını zorladığıda oluyor.

-NOX
03-06-2007, 14:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
273 mesaj

Ama biraz fazla viruslu! kendini uyanik zanneden afedersiniz "aptallardan" cok var. guncel anti-virus bulundurmak gerek onun disinda sorun yok.Geri kalanlar sizlerinde dedigi gibi kisiye kalmis sorunlar...

asimileci
04-06-2007, 09:35   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

virüs hepsinde var limewire den de gelir ona bakarsan bearshare dan da gelir.
kaspersky nod32 antivir varsa dert etme

FikoDakota
07-06-2007, 17:15   |  #6  
Üye
72 mesaj

e- mule bence çok iyi, biraz ağır ama aradığın herşeyi bulabiliyorsun, herkese tavsiye ederim,

Yanlız arkadaşlar ben E-mule ile bir video-clip indiriyordum, yaklaşık 100mb'lık ama çok uzun zamandır hiç ilerleme yok, sanırım karşı taraf videoyu paylaşımdan kaldırdı.  yaklaşık 50-60mb yüklenmiş durumda, sormak istediğim bu yarım videoyu izleyebilceğim herhangi bir program varmı, varsa bilgi verirmisiniz, yada bu dosyanın formatını değiştirebilen programlar.

asimileci
08-06-2007, 10:50   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

yarımsa izleyemezsin

Caner Güral
08-06-2007, 11:40   |  #8  
Yıllanmış Üye
663 mesaj

@FikoDakota
Yarım bile olsa izlenebilir.

eMule'un kurulu olduğu dizinde TEMP dizini var.Ortada inen boyutta PART uzantılı dosyalar göreceksiniz.Parça videoları sürmeyi destekleyen bir sürücüye ihtiyacınız var: VLC Media Player

@Başlığa cevap

eMule benim 1 numaralı p2p programımdır.2. sırayı ise utorrent alıyor.Ama her nedense eMule'ün tadı başka.Arkadaşların da dediği gibi ne ararsanız var yahu...

Hız konusunda aslında pek katılmak istemiyorum herkese.Neticede bu hız mevzusu tüm programlarda geçerli.Dosyayı sunanın upload hızı neye izin veriyorsa onu alıyorsunuz.Bu torrent'te de böyle, limewire'de de.Ben 4-5 milyar seviyelerinde id'ye sahibim ve 1Mbps bağlantı hızıyla bağlanıyorum.Ve bu güne kada bu id ile uzunca süre dosya beklediğimi hatırlamıyorum. (En fazla 1-2 saat beklemiştim, o da powerturk'te yayımlanan bir program içindi ve tahmin edersiniz ki bir Türk paylaşımı olduğu için sıra bekliyordum)

Kısacası eMule bambaşka.Eğer kullanılabilirlik oranı ve tam kaynak nedir biliyorsanız, en iyi dosyaları, görüntüleri ya da sesleri kim sunar biliyorsanız, kral sizsiniz.

Ama şunu da söylemek isterim ki en sinir olduğum huylardan biri insanların hızı müsait olsa bile netlimiter gibi programları kullanıp paylaşımı minimum seviyeye çekmeleridir.Tamam 256Kbps download hızı olan biri, 128Kbps'lik upload hızıyla bunu kullanabilir ama 256Kbps ya da 512Kbps upload hızı olan birinin bu progrmları kullanması çok saçma ve çok bencilce.Abartmıyorum: bir programı ya da bir arşivi indirdiğimde, mutlaka bilgisayarda oyun oynadığım ya da film izlediğim zamanlar upload hızını limitsiz yapıp (27KB) başlıyorum dosyayı sunmaya.Evde bilgisayarı açtığım vakitlerde genelde ayda ortalam 5-8 GB upload yaparım.

Herkes eMule'ün aslında ne kadar faydalı olduğunu biliyor.Ne kadar ders anlatımı, ne kadar kitap ve ne kadar video ders var bir bilseniz.

eMule'e ve geliştiricilerine sonsuz teşekkürler...

Hoşçakalın.

cyrus
12-06-2007, 20:03   |  #9  
Yeni Üye
41 mesaj

arkadaslar emule gıbısı yok  hersey bulunabılıyor  port ayarları duzgun yapıldıktan sonra ustune yok bence suan emule 47 a pp mod kulanıyorum vıstada calısmaz dıye korktum ama calısıyo

asimileci
13-06-2007, 08:18   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

vistada çalışıyormu arkadaşım o zamana konuyu güncelliyeyim vista yazayım

abyssreddevil
15-06-2007, 05:02   |  #11  
Üye
75 mesaj

http://www.emuleturk.com/VLC/VLC.htm
istersen bu adresi bi incele yeadıncı olur umarım sana bu arada arkadaşlar daha emuleden bana virüs gelmedi hiç format atmak zorunda kalmadım ve dilediğim herşeyi bulduğum tek paylaşım programı hele bir de yüksek ID alındığı zaman tadından yenmiyor vallaBeğendimherkeze tavsiye ederim saygılar...

FikoDakota
16-06-2007, 00:48   |  #12  
Üye
72 mesaj
Caner Güral
@FikoDakota
Yarım bile olsa izlenebilir.

eMule'un kurulu olduğu dizinde TEMP dizini var.Ortada inen boyutta PART uzantılı dosyalar göreceksiniz.Parça videoları sürmeyi destekleyen bir sürücüye ihtiyacınız var: VLC Media Player

@Başlığa cevap

eMule benim 1 numaralı p2p programımdır.2. sırayı ise utorrent alıyor.Ama her nedense eMule'ün tadı başka.Arkadaşların da dediği gibi ne ararsanız var yahu...

Hız konusunda aslında pek katılmak istemiyorum herkese.Neticede bu hız mevzusu tüm programlarda geçerli.Dosyayı sunanın upload hızı neye izin veriyorsa onu alıyorsunuz.Bu torrent'te de böyle, limewire'de de.Ben 4-5 milyar seviyelerinde id'ye sahibim ve 1Mbps bağlantı hızıyla bağlanıyorum.Ve bu güne kada bu id ile uzunca süre dosya beklediğimi hatırlamıyorum. (En fazla 1-2 saat beklemiştim, o da powerturk'te yayımlanan bir program içindi ve tahmin edersiniz ki bir Türk paylaşımı olduğu için sıra bekliyordum)

Kısacası eMule bambaşka.Eğer kullanılabilirlik oranı ve tam kaynak nedir biliyorsanız, en iyi dosyaları, görüntüleri ya da sesleri kim sunar biliyorsanız, kral sizsiniz.

Ama şunu da söylemek isterim ki en sinir olduğum huylardan biri insanların hızı müsait olsa bile netlimiter gibi programları kullanıp paylaşımı minimum seviyeye çekmeleridir.Tamam 256Kbps download hızı olan biri, 128Kbps'lik upload hızıyla bunu kullanabilir ama 256Kbps ya da 512Kbps upload hızı olan birinin bu progrmları kullanması çok saçma ve çok bencilce.Abartmıyorum: bir programı ya da bir arşivi indirdiğimde, mutlaka bilgisayarda oyun oynadığım ya da film izlediğim zamanlar upload hızını limitsiz yapıp (27KB) başlıyorum dosyayı sunmaya.Evde bilgisayarı açtığım vakitlerde genelde ayda ortalam 5-8 GB upload yaparım.

Herkes eMule'ün aslında ne kadar faydalı olduğunu biliyor.Ne kadar ders anlatımı, ne kadar kitap ve ne kadar video ders var bir bilseniz.

eMule'e ve geliştiricilerine sonsuz teşekkürler...

Hoşçakalın.

Sağolun Arkadaşlar, nete bir süredir girememiştim, üstte bir arkadaş site adresi vermiş (vlc-0.8.6b-win32) isminde bir program sanırım bahsettiğin program bu, boyutu çok küçük, 652baytlık bir dosya, umarım işe yarar, tşk. ederim.