Enteresan bir bağlanamama problemi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
subway2
25-02-2004, 20:13   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Sevgili arkadaşlar elimde 2 tane paket var biri e-kolay diğeri kocnet.kocnet ten bağlantı sorun olmuyor(ki şu anda kocnetten bağlıyım ve bunları yazabiliyorum)fakat e-kolaydan veya 146 dan bağlanınca(yani belli bir süre bağlı kalabiliyorum 1-2 dk kadar) küçük güzel bir kare çıkıyor içinde de sistemin kapatılmakta olduğunu yazan bir yazının altında 59,58,57,56, diye 0 a kadar sayan bir sayaç var.mesajda şu yazıyor "NT AUTHORITY\SYSTEM sisteminizi kapatıyor kaydedilmemiş bilgilerinizi kaybedebilirsiniz.
Uzaktan yardım çağrısı (RPC) beklenmeyen bir şekilde sonlandırıldığından sisteminiz kapatılacak"
ve sonra bilgisayar kapanıyor .virüs taraması yaptım birkaç değişik programla bilgisayar temiz.işin garip yanı e-kolay ve 146 dan bağlandığımda bunu yapıyor olmasıbenim aklıma en ufak bir çözüm bile gelmedi yardımlarınıza ihtiyacım var.alcakaranlık kuşağı gibi... ne bu yaaaa?Bu arada Win xp pro 1.7 p4 128 mb rem 40 hdd ve şato resimli mousepad;)he he
modem generik soft k 56sürücü güncelldim falan ama nafile...

Son Düzenleme: subway2 ~ 25 Şubat 2004 20:17
gunaysay
25-02-2004, 21:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
716 mesaj

daha önce de sorulmuştu
xp ve 2000e blast virüsü bulaşınca öyle oluyo
windows xp service pack1'i bul kur geçer...

hasanyasin
25-02-2004, 23:29   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

SP1 bulamayabilirsin. Başlat menüsünden çalıştır [run] de ve açılan pencereye, shutdown -a yaz ve öyle bırak. Sistem kapanıyor mesajı çıkınca bunu çalıştırırsan sistemin kapanmasını engellemiş olursun.

Denetim masasından yönetimsel araçlara [administrative tools] gir ve hizmetleri [services] aç. RPC servisinin özelliklerine gir ve orada, "restart system" seçeneğini, "restart service" olarak değiştir.

Sonra da gerekli aracı indirerek sistemini temizlemen ve microsoft'un sitesinden gerekli yamayı indirerek, sistemini bu worma karşı koruma altına alman gerekiyor.

Temizlik aracı için:

Yama için: