Erişim kısıtlama?

annebenmanyaqoldum
04-04-2008, 20:09   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
81 mesaj

benim acilen "kullanıcıya" erişim kısıtlama hakkında bilgiye ihtiyacım var. Bildiğim kadarı ile programlı ve programsız olarak yapılabiliyordu XP'de erişim kısıtlama. Bi yardımcı olursanız sevinirim....

stern
04-04-2008, 23:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

yapmak istediğin ne tür bir kısıtlama dosyaların networkten erişilmesi ile ilgili mi yoksa aynı bilgisayarda ki kullanıcıların senin dosyalarına erişememsi ile ilgili mi biraz daha ayrıntılı olarak sorabilirmisin

Kapalı Hesap (34907)
05-04-2008, 10:12   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 5
1,440 mesaj

Kullanıcıya internet erişim kısıtlaması için XP'de Naomi Internet & Web Adult Filter NETRON GÖZCÜ V.B proğramları kullanabilirsiniz
Naomi Web Filter, kötü içerikli siteleri engelleyen bir program. Çocuklarınızı bu sitelerden korumak için idealdir. Kullanımı kolaydır. Site eklemenize gerek yoktur.
Ayrıntılı bilgi ve indirmek için:

annebenmanyaqoldum
05-04-2008, 13:41   |  #4  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
81 mesaj
stern
yapmak istediğin ne tür bir kısıtlama dosyaların networkten erişilmesi ile ilgili mi yoksa aynı bilgisayarda ki kullanıcıların senin dosyalarına erişememsi ile ilgili mi biraz daha ayrıntılı olarak
benim istediğim dosya-dizin engellemesi ve deneyimsiz kullanıcıların sisteme müdahale etmemesi için. örneğin aygıt yöneticisine erişim kapatma. kayıt defterine erişim kapatma... bu şekilde bilgiler isteiyorum. İnternet eişim kısıtlaması değil.

stern
07-04-2008, 10:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

bu işelm için gru policyde işlemler yapman gerekiyor bunun için Windows Xp pro kullanman gerekir ve başlattan çalıştıra gelerek gpedit.msc komutu ile bu bölümü çağırabilirsin genel olarak yapmak istediğin ayarlmaları windows bileşenleri altında bulabilirsin