Eset nod32 hiç bişi yokken virüs görüyor :S

emrecik09
02-09-2010, 14:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkaşlar yardım edin nod32 2 şeyi 2 dk dabi virüslü görüyor :S
işte resimler lütfen yardım edin :S
http://img255.imageshack.us/img255/347/10270187.png
http://img836.imageshack.us/img836/2732/aq2.png
bunlar 1 dek içinde 5 defa geliyor lütfen yardım edin
buda c/d tarattım bunu buldu ama bilgisayara baktım ole dosya yok :S
http://img214.imageshack.us/img214/6233/aq3o.png
Şimdiden Teşekkürler...

PC.Kopat
02-09-2010, 14:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj

Sisteme bir trojan downloader bulaşmış. Format atmak en iyisidir( benim gibi biraz paronayaksan önerilir Ağzı kulaklarına varıyor ). Ama başka antivirüsler kullanarak da virüsü silebilirsin. Önerim Kaspersky Rescue Disk'tir. Kaspersky'nin sitesinden indirip CD'ye yazdır ve bilgisayarın açılırken CD'den başlat. Açılan sistemde bir Web tarayıcı ve Kaspersky var. Kaspersky'yi güncelleyip tam tarama yap. İnternette nerelerde dolaştığına dikkat et ve bilmediğin yerden dosya indirme. Bir de antivirüsün eğer 3. sürümse 4.ye yükselt. Korsan kullanıyorsan ESET'i kaldırıp bedava olan Avira Free Antivirus'u kur.

Kaspersky Rescue Disk indirmek için tıkla.

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 02 Eylül 2010 15:03
emrecik09
02-09-2010, 16:22   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

teşekkürler ama bu virüsü silme gibi bi şey yq mu ben pek bigiden anlamam eset tı format attırdıktan sonra yukledıler koranmı bılmıyorum surum eetın ustunde 4.0.314.0 yazıyo :D benım pek bılgım yok lutfen yardım edın

PC.Kopat
02-09-2010, 17:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj

Virüsü silmek için:

1)Kaspersky Rescue Disk'i yukarıda tıkla dediğim yerden indir.
2)Sonra indirdiğin dosyayı bir CD'ye yazdır.
3)Bilgisayarını kapatırken CD'yi tak.
-)Bilgisayarı açarken Windows geliyorsa ***'da anlattıklarımı yap (aşağıda)
4)Biraz bekle ve sistem açılacak
5)Sol alttaki butona tıkla, karşına bildiğin Windows'taki gibi bir menü açılacak oradan Kaspersky Antivirüs'ü aç
6)Antivirüsü Update yazan bir yer olacaktı kurcala bulursun oradan güncellet.Eğer laptop kullanıyorsan ethernet kablosunu laptopuna bağla( ADSL'den çıkan kalın kablo. İnce olan telefon hattıyla bağlantıyı sağlar)
7)Sonra bilgisayarını tarattır. Sürücüleri seçmeni isteyecek. hepsini seç: C, D, CD-ROM
--Sonraki silme onayı vb. İngilizce ama az dahi olsa İngilizcen varsa kolayca halledersin.--

*** Gelelim eğer CD başlamıyorsa:
1)Bilgisayarı kapat
2)Bilgisayar açılırken BIOS'u aç ( genellikle F2 veya Esc tuşuna birkaç defa basmak BIOS'u açar)
3)BIOS'lar çeşit çeşit o yüzden bundan sonra kendi başınasın. Boot Settings, Boot Priority, Boot vb. bir şey yazan yeri aç ve DVD okuyucusunun ilk önce başlamasını sağla. Bilmediğin veya emin olmadığın yerleri kurcalama.

Eğer Rescue Disk kullanımını veya BIOS ayarlarını değiştirmeyi anlamadıysan Google'dan Kaspersky Rescue Disk Kullanımı  veya  BIOS'ta CD boot önceliği  diye arat. Resimli içerik bulabilirsin.

A_Jerusalem_N
11-09-2010, 19:57   |  #5  
Yıllanmış Üye
230 mesaj

online virüs taramasıyla çözebilirsiniz bence.

Atilla Sarıtaş
11-09-2010, 20:03   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
5,871 mesaj

Online virüs taraması sadece System32 dosyasını tarar.

emrecik09
04-10-2023, 13:27   |  #7  
OP Taze Üye
3 mesaj

teşekkürler bigi yi anca açabildim ama bu eset tı  hala 2 dk dabi virüslü görüo benım pek bılgım yok lutfen yar.. Kahkaha

Şaka bir yana ne kadar çok zaman geçmiş dostlar. Keşke Eset her şeyi 2 dakika da bir virüslü görse, yine o zamanlara dönsek..