eset yaptıgım hersey baskasına gidiyor yardım

bigdeath
12-05-2013, 15:52   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
111 mesaj

merhaba arkadaslar ben formatı birine attırdım ama adam bbeinm esete ip sinimi ne yazmıs yani ben ne ypasam onun pc sine gidiyor sifrelerimi yazıorum özel seyler konussam ona gidior eset üzerinden ilk gün formatta kapattım gitti o ekran bir daha gelmedi ama kapandımı bilmem bunu eset programının neresinden anlıyoruz zor durumdayım eseti silicem sonunda yani ama ondan baska sınırsız virüs yazılımım yok yardım edin şimdidden teşekürler.

mhmt06
12-05-2013, 17:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

gittiğini nerden biliyorsun

murat5038
12-05-2013, 17:40   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Ücretsiz antivirüsler var Veya deneme sürümleri kullan. Esete log atamıştır kendi pcsine loglar gidiyordur :) Eseti silip başka bir antivireüs kendin yüklersen ve o kişiyi bilgisayarına yaklaştırmaz isen sorun olmaz.

bigdeath
13-05-2013, 14:03   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
111 mesaj

oyle yapıcam artık ama mhmt gittigini nerdenmi biliyorum biraz müddet sonra bi ekran cıkarak soel yazıodu beinm ipm altta heralde onun ip simi ne iste bilgi paylasımı ole biseler

mhmt06
13-05-2013, 14:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

eğer öyle bişeye inanıyosan için rahat etmez. tavsiyem  direk formatla. 
onu yapamam dersen esedi kaldır, sistemin iyiyse kasper kur. o giriş çıkışları kontrol eder. iyi değilse istediğini kur.
onuda yapamam dersen kapatman gereken bazı yerler var.  onları söyleyebilirim.

ama en güzeli, kendi bilgisayarına hakim olmaktır. insanın bilgisayarı özelidir. girdiğin siteler, yaptığın görüşmeler, izlediğin filmler. yıllar önce baktığın fotoğraflar.
eskidi diye attığın bilgisayarı bir adam bulsa, bir kaç saatte yaptığın her şeyi görebilir. yani en özeline kadar girebilir. sildiğini sandığın herşey harddiskte duruyor.
sana tavsiyem eğer bilgisayar kullanacaksan bir kaç saatini ayırıp  format atmayı öğren, bu şekilde tehditlere maruz kalma.

black_flood
13-05-2013, 18:44   |  #6  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bu arada böyle saçma bir şey yapmasının yasallığı yok suç unsuru teşkil ediyor. eğer kanıtlama imkanın varsa yasal yollar ile canına okuyabilirsin adamın.

ayrıca eset yazılımında bir saçmalık var manuel taratma ile bulduklarını silmiyor sadece eset yazılımı kendisi yakalarsa yada kendi içindeki sezgisel algılama faaliyet esnasında şüpheli görürse engelliyor tamamen fiyasko bir yazılım. kaspersky,trend micro, panda security ve symantec gibi yazılımlarda bu tarz saçmalıklarda yok adamların yazılımı sıkıştırılmış dosyalarada tam müdahale etmiyor ne saçma salak bir yazılımsa eset ayarlarındada yok bir seçenek 6 sürümünde ve 5 te.

yugiohcu
15-05-2013, 15:19   |  #7  
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
77 mesaj

Eseti kullanman hata :D bence direk Eset'i kaldır vede Comodo İnternet Securityi kur internet security dediğine bakma tamamen ücretsizdir.Vede araya ağ bağlantıları yaz tıkla çıkan penceredeki ağa sağ tıkla özellikler de ... dosya paylasiminda tik varsa kaldır.Bundan sonra pcni takip edebileceğni sanmiyorum.Comodo'yu kurunca pcyi bi tam taramadan geçir.