Eski efsane bilgisayarların kaderi: Unutulmak

CHIP Online
14-08-2009, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Yazılım devi Adobe, geçmişin efsane bilgisayarına artık destek vermiyor: İşte unutulan son efsane...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/eski ... nutulmak_14610.html

Resimlerle: Mac OS X 10.6 - Snow Leopard

Adobe yeni yaptığı açıklamada PowerPC kullanıcılarına veda etti. Yeni Sık Sorulan Sorular kısmında, Adobe Creative Suite'in sadece Intel tabanlı Mac'lerde kullanılabileceği resmen onaylandı. Adobe açıklamasında yeni gelen Mac OS X 10.6 Snow Leopard'ın PowerPC çipsetini desteklemeyecek olmasını bu kararına kaynakça olarak gösterdi.

PowerPC işlemcili Mac'ler kullanımdan hemen kalkmayacak ancak Adobe bu açıklamayla kullanıcılar için orta-uzun vadeli yol haritasını da açıkça çizmiş oluyor. En son sürüm Mac işletim sistemi ve Adobe yazılımları kullanmak isteyenler, Intel tabanlı Mac'lere geçiş yapacak. PowerPC bilgisayarlarda çalışmayı sürdüren Creative Suit 3 ve 4 için artık sadece kritik yamalar çıkacak.

Tüm konu: Eski efsane bilgisayarların kaderi: Unutulmak

İzleyin: İşte ilk Macintosh!

Resimlerle: Mac OS X 10.6 - Snow Leopard

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: PowerPC'lerin dönemini hatırlıyor musunuz?

Kapalı Hesap (53751)
14-08-2009, 17:47   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

PowerPC'lerin dönemini hatırlıyor musunuz?

Hatırlıyorum çok eski bir zaman değil, zaten haberde bahsedildiği gibi Apple'ın son işletim sistemi de Intel tabanlı Mac istiyor. Artık Mac'ler de PC'lere benzedi, Mac OS X'in optimizasyon olayı olmasa pek bir farkları kalmayacak. Ha bir de daha şık tasarımları ve bunlara bağlı olarak fiyat farkı var:))

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 14 Ağustos 2009 17:48