Ev Ağı Problemi

mehmetasik008
22-04-2008, 19:24   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
100 mesaj

Arkadaşlar 2 hafta önce evde iki PC yi 4 Portlu modemimi kullanarak modem swichleri üzerinden bağladım.Aynı anda hem internete bağlanalım hem de birbirimizi görelim istedim.Bilgisayardan ev ağı ayarlarını da yaparken yazıcı ve dosya paylaşımını geçerli  
kıldım.Fakat ertesi gün bilgisayarım çöktü.Yeniden format ..felan derken bilgiyarı eski haline getirdim fakat ağzım yandı!Şimdi yeniden yapmak istiyorum ama ne gibi bi güvenlik uygulamam gerekiyor!Ayrıca önerebileceğiniz ağ yönetim programları varsa memnun olurum..Şimdiden teşekkürler.

linda
23-04-2008, 00:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

sp2 ve diğer windows güncellemelerini mutlaka yapmalısınız. ağ bağlantısı oluştururken bilgisayarı tamamen değil de sadece yazıcıyı paylaşıma açarsınız. mutlaka bir güvenlik duvarı hiç olmazsa virus proğramı olmalı. kablosuz intenet varsa ağa bir şifre atamalısınız.evde çocuklar varsa onlara bilgisayar yöneticisi olmayan sınırlı kullanıcı hesabı açmalısınız.vs vs
umarım işinize yarar.

canfer_06
23-04-2008, 00:34   |  #3  
Yıllanmış Üye
274 mesaj

Cafede kullanılan yazılımlardan yükleyebilirsiniz, Akinsoft veya Tunasoft gibi...

Sniper27
26-04-2008, 03:22   |  #4  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Ağ yönetim programına neden ihtiyaç duyuyorsunki? Normal ağ kurulumu yap, ister sabit ister otomatik ip girişi yap yeterli. istediğin klasör veya HDD yede paylaşım vermen işi tamamlar. Ağ yönetim programları diğer pc ye müdahil olmaya sebep olurki bunuda herkes istemez.

linda
26-04-2008, 07:45   |  #5  
Yıllanmış Üye
387 mesaj

NETOP SCOOL KULLAN. AĞ İÇİN OKULLARDA ONU KURUYORUZ. BİR DE BU AY SHIP DERGİSİNDE VERİLEN FREE BİR PROĞRAM VARDI SANIRIM.