Eve mürekkepli yazıcı Epson mu Canon mu ???

alaturcha
23-11-2019, 13:50   |  #1  
alaturcha avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhaba.
Ev işleri için mürekkepli yazıcı almak istiyorum. Belge, döküman, ödev ıvır zıvır çıktı sayımız aylık minimumda kalır heralde. Bazı aylar hiç baskı alınmaz tahminim.

Fotoğraf hobim olduğu için, ortalamanın biraz üstünde foto basma yeteneği olsun isterim. Aylık foto basma sayım da, minimumda kalır diye tahmin ediyorum ama çok hoşuma giderse de, baskı sayım artabilir. Albümler falan yapabilirim.

En çok kararsızlığım, Canon mu Epson mu ? Kimi fotoda Canon önde diyor, kimi Epson önde diyor.

Diğer kararsızlık ise tanklıya daha para vermeye değermi benim açımdan ? Yoksa elbette, tanklı kartuşludan üstündür diye düşünüyorum ???

Bu arada, muadil mürekkep kullanmak istemiyorum. Orjinal kullanırım. Wifi olmalı. Tarayıcı olsa iyi olur.

Birde 4 renk yazıcı ile 5 renk yazıcı arasında foto baskı kalitesinde çok fark olurmu ? Yani +1 farklı siyah içeren yazıcılar. pigment siyah.

6 renk yazıcılar foto konusunda, galiba profesyonel sınıfa giriyor ve ekonomik olanı yok ??? en ucuzu 2bin TL ???

Gerçi iyiden iyiye, Epsona karar vermiş durumdayım. Modeli netleştirmeye çalışıyorum.

Giriş seviye tanlılar içindeki en üst model 3160. yanılmıyorsam ???

Epson 3160 da şuanda piyasada en düşük fiyat: 1200 TL (4x70ml + 1 siyah orjinal mürekkep seti ile)

Birde 3150 ve 3151 var. Teknik özellikler tamamen aynı. fark bulamadım ??? 3160dan tek farkları ekranı yok.
3151: 848TL (orjinal mürekkep 4x65ml)
3150: 900 TL ( 4x70ml + 1 siyah orjinal mürekkep seti ile)
Bu kadar çok model çıkarmanın mantığınıda anlamış değilim. Aralarında neredeyse fark yok. Kafa karışıklığından başka bişey değil.
SOn tahlilde; +300 daha verip ekranıda olsun demek mantıklı mı ?
Ve hangi modeli alayım ???

excel_mustafa
23-11-2019, 22:05   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

canon uygun fiyatlı ve kalitelidir. ayrıca wifi, tarayıcı gibi fonksiyonlarda da başarılıdır.