excelde form oluşturmak

sersanem
16-09-2011, 15:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

arkadaşlar excel kullanmayı basit anlamda biliyorum ama çözmem gereken bir mesele var çalıştığım işletmede müşterileri cezbetmek adına üyelik olayı başlattık ve bunlara üye kartları veriyoruz müşterilerimiz üye formuna bilgilerini yazıyolar bizde reklam vb şeyleri iletişim bilgilerine gönderiyoruz mesele şudur ki ben bu yazılı formdaki bilgileri excele girerek kayıt altına alacağım ama işi basitleştirmek adına excelde kitap1 kısmında bir form olacak ben bu forma bilgileri gireceğim ve excel bu bilgileri kitap2 de otomatik olarak liste halinde saklayacak bu tarz bişeyi yapmaya benim excel bilgim yeterli değil ama sitemizde yardımcı olmak isteyen bu konuda deneyimli arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

sersanem
22-09-2011, 13:45   |  #2  
OP Yeni Üye
27 mesaj

ya arkadaşlar bu sitede bir tane yardımsever insan yokmu ya

adminwebmaster
01-10-2011, 05:38   |  #3  
Taze Üye
8 mesaj

zaten  actigin konu exchelden cikmis  :)    ilk olarak  eger  üye sistemi yapiyor isen  exchel  le calismani pek tavsiye etmem,  bunlar icin  hazirlanmis bir sürü  ücretsizde bulabilecegin  üye kaydetme  sistemleri var bu  bu sistemlerde  de üyelerini toplu halde  exchel e  export yada import yapabiliyorsun ! 
eger  istemem  diyor isen  excheli  otamatik  backup yada  senin anlayacagin dilde yedek  kopyasini almak istiyor isen exchel kendi basina yeterli degil yaninda access de gerekiyor  her yaptigin yedegi olsun istiyor isen ! exchelli  bilmedigine göre  acces in icinden de  cikamayacaksin !

Castieltr
01-10-2011, 07:13   |  #4  
Castieltr avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
384 mesaj

exchel nedir anlayamadım.

adminwebmaster
01-10-2011, 14:06   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

sorry  excel  :)

sersanem
03-10-2011, 17:52   |  #6  
OP Yeni Üye
27 mesaj

hmm peki bu tarz üye yapma programı önerebilirmisiniz yada bu programlarda istdiğimiz parametreleri aktif hale getirebilecekmiyim en basitinden aklıma kütüphane kayıt sistemi gibi bişey düşünüyorm telefon adres ad soyad bilgileri gibi verileri giriş yapabileceğm