excelde güncelleştirme sorunu

1946
11-09-2009, 14:11   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

merhabalar office 2003 kullanıyorum .doğal olarak 2003 excel kullanıyorum .excelde birbiri ile bağlantılandırılmış iki tablo var ve bu tablolara güncelleştirme yüklenmiş.bir tablodaki bilgide değişiklik olunca ona bağlı olan tabloda da aynı değişiklik oluyor.buraya kadar sorun yok zaten istediğim bu.fakat bu iki tablonun isimlerini değiştirdim.dolayısıyla birbirleriyle olan bağlantı eski isimler üzerinden devam ediyor o yüzden de yeni güncellemeleri yapmıyor.sayfayı ilk açtığımda güncelleştir diyorum bağlantıları düzenle çıkıyor .orada değerleri güncelleştir kaynakları değiştir bağlantıyı kes gibi seçenekler var  ve de akynak ismi var ben kaynağı değiştire tıklayıp varolan kaynağı yeni isimle kaynakla değiştirip o şekilde olursa güncelleştirmeleri yapar diye düşünmüştüm ancak kaynağı değiştiriyor güncelleme bilgisi için hedef klasörü de soruyor işaretliyorum fakat güncelleştirilemedi diye bir yazı çıkıyor ne yaptıysam güncelleştiremedim ..bunun bir yolunu bilen arkadaşlar varsa acilen bana yardımcı olurlarsa sevinirim .şimdiden teşk.ler
acilllllllllllll...

Son Düzenleme: 1946 ~ 15 Eylül 2009 09:22
OnlyMann
15-09-2009, 09:45   |  #2  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

Önerim linkleri yeniden oluşturmanızdır. eski dosya adının geçtiği alanlar ! ile başlayan dosya isimlerini tam ve doğru olarak vermeniz gerekir. 

isterseniz deneme amaçlı küçük bir excel tablosu oluşturarak bunun nasıl yapıldığını görebilirsiniz.