Exel ve Acemi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
MK68100
27-12-2004, 13:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Yardım çabalarınız hepinize teşekkür ederim..Ben iki hücreyi degil birçok hücrede birden geçerli olabilecek bir yöntemi soruyorum.Bu arada topla vb. işlemler varken çıkarma ile ilgili pek birşey yok..Gerçi ben yeni öğreniyorum exel i :) Esasında yapömak istediğim basit bir cari hesap.   Firmanın                    Bakiye
                       Alacağı  Borcu            Alacağı Borcu
     Böyle birşey. Alacaktan borcu çıkartıp(ama bütün kitap geçerli olmalı) Bakiyeye ekleyip sonucu bir yere yazacak türden birşey... Yrdımcı olursanız sevinirim karşınızda birşey bilyemen birisi olduğunu unutmayın. KArışık bir yol olmasın lütfen yardımlarınızı bekliyorum..

Gökhan Varişler
27-12-2004, 13:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,298 mesaj

yanlız gereksiz bir başlık açmışsın aynı konuyada cevabını yazabilirdin

xternet
27-12-2004, 22:07   |  #3  
Taze Üye
14 mesaj

Tekrar merhaba arkadaşım
Buradaki ifadelerinden anladığım kadarıyla sesin sorunun excelden çok matematikle ilgili. Çünkü önceki başlık altında verdiğim cevaptada belirttiğim gibi matematiksel işlemleri yaptırmak için sadece işleme = ile başlaman yeterli. Sonrasında yazacakların tamamen matematiksel formüllerden farksız. Ben matematik öğretmeniyim. Yapmak istediğin işlemi bir sayısal örnekle bana izah edersen daha fazla yardımcı olabilirim belki.
İyi çalışmalar.

MK68100
28-12-2004, 17:58   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

Varis arkadaşım kusura bakma yeni baslık için acemiyim...Matemetik çi arkadaşım ben de Edebiyat mezunuyum olur o kadar :) Ya alacaktan borcu çıkartıp bakiyeye ekleyecek sadece ...

Yardımcı olmaya çalıştığınız için hepinize teşekkür ederim...İyi günler , iyi akşamlar, iyi çalışmalar hepinize...

xternet
31-12-2004, 18:38   |  #5  
Taze Üye
14 mesaj

Selam arkadaşım.
Anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.
A1 den A10 a kadar alacaklar, B1 den B10 a kadar borçlar ve C10 da da bakiye yazıyor olsun. D10 a   =C10+TOPLA(A1:A10)-TOPLA(B1:B10)yazarsak istediğin işlemin sonucunu D10 da görmüş olursun.
Yada A11 de toplam alacak, B11 de toplam borç yazıyor ise yine D10 a    =C10+A11-B11       yazarak aynı sonucu alırız.
Anlayacağın gibi bir sütün aralığını toplamak için    =TOPLA(A1:A10) yazmak yeterli.
Eğer yinede yardımcı olamadıysam adresim burada var. Bana dosyanın kendisini yada örneğini yolla. Ben sana gerekli formülü yazıp iade edeyim.
Herkese iyi seneler...