explorer sürekli %100 işlemci kulnm sorunu çözüldü

omerh
13-03-2011, 21:32   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

yeni aldığım bilgisayara win7 kurmuşlardı 2 gün sonra bu sorunla karşılaştım
işlemcilerden 1 tanesi sürekli %100 kullanılıyordu dolayısıyla fan sesi ve benim isteğim dışında işlemcinin kullanılması sinirimi bozuyordu xpye geçtim düzeldi sonra win7 ye geçmem gerekti beta sürümü olan 7100 kurdum yine bu sorunla karşılaşmadım ama bazı sorunları vardı diye son sürüm 7600 kurdum 2 gün olmadan bu sorun yine başıma bela oldu

çözüm olarak xpye geçebilir yada win7 nin betası olan 7100 kollanabilir yada bu ikiside olmaz derseniz buyrun 2 yöntem var:

1.si
eğer bilgisayarı açar açmaz işlemci sömürülmeye başlıyorsa
1-masaüstündeki tüm dosyalarınızı silmeniz gerekiyor (çok gerekli olanları yedekleyin)
2-masaüstündeki tüm dosyaları(bilgisayarım,geri dönüşüm kutusu,belgelerim,ağ ve benzeri hariç) silin içlerinden 1 tanesi silinmeyecek(sorunlu olan dosya tipi) 
3-başlat menüsünden "cmd" diye aratın ve sağ tıklayıp yönetici olarak aç deyin(komut satırı açılacak)
4-"cd.." yazarak  bir üst dosyaya geçmesini sağlayın birkez daha "cd.." yazıp enterleyin ki "C:\" den sonraki users'e girelim
5-"cd users" ardından "cd (kullanıcı isminiz)" benim kullanıcı adım - olduğu için "cd -" olarak enterledim ve ardından "cd desktop"
6-şimdi masaüstündeki o silemediğimiz dosyayı silmek için önce explorer.exe işlemini görev yöneticisinden sonlandıralım(başlat menüsü kaybolduysa sonlanmıştır)
7-masaüstünde silemediğimiz dosyayı şimdi komut satırıyla silebiliriz>"del (dosyanın ismi.uzantısı)" yazarak enter e basalım(yazdığınız isim doğruysa uyarı yazısı gelmez)
8-görev yöneticisinden yeni görev deyip "explorer" yazıp enterleyelim ki başlat menüsü gelsin (eğer dosyayı silmişseniz artık işlemci kullanımı olmaz ama silmemişseniz veya başka bir dosyada sıkıntı varsa onuda silinceye kadar yine explorer işlemi işlemcinin tamamını kullanacak

eğer bilgisayarınız açar açmaz değilde bazı klasörü açınca işlemci %100 oluyorsa o klasördeki dosyalar için aynı şeyleri uygulayın

benim bilgisayarımdaki sorunlu dosya: youtubeden indirdiğim bir video dosyasıydı uzantısı flv idi ama içinde virüs yokdu sorun işletim sisteminden kaynaklanıyor çünkü masaüstüne yeni metin belgesi açtım ve isminiş sdsd.flv olarak değiştirdim boyutu 0kb olmasına rağmen işlemcilerden birini %100 kullanıyordu üsteki yöntemle sildim geçti

2.si
1-bunu indirin bilgisayarınıza kuracaz
http://hotfile.com/dl/110111401/ ... 0_Full_(1).exe.html
2-inen dosyaı açın
3-"next" dedikden sonra advanced install seçin 
4-4 defa daha "next" e basın ve "media player klasik" işaretleyin "next" e basın
5-"selekt all audio" ve "select all video" ya bir er defa basın "next" e basın
6-"select none" ye basıp next next install basın kursun
7-bilgisayarınızı yeniden başlatın (yinede explorer işlemciyi sömürüyorsa [email]haciomerrrr@gmail.com[/email] mail atabilirsiniz)