Explorer.exe sorunu wininet.dll

zorkestra
14-06-2008, 14:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar sistemime dün bir malware bulaştı. Her dosyaya girmeden önce system infected uyarısı verip ieav.exe dosyasını indirmemi istiyordu. Bundan kurtulmak için bilgisayarıma explorerfix denen microsoftun sitesinde gördüğüm bir programcık yükledim. Bunu güvenli modda açtığımda hata verdi ve pc restart verdi. Bilgisayar açıldığında wininet.dll konumu bulunamadı. Hatası veriyordu ve desktop görünmüyordu. Ancak görev yöneticisinden firefox gibi programlar açılıyordu. DLL download sitesinden wininet.dll yi laptopumdan indirdim ve flash diskle firefox yardımıyla windows system içine attım. Yeniden başlattığımda desktop açıldı. 2 saniye sonra tekrar kapandı. Bu rutin olarak gerçekleşiyor. Yani desktop açılıp kapanıyor. Bunun çözümü sadece format mıdır? Formatsız çözümü yok mu?

Not: PC mde hiçbir işlem yapamıyorum. Sistem geri yükleme bile açılmıyor.

efsane18
14-06-2008, 16:12   |  #2  
Yıllanmış Üye
173 mesaj

arkadaşım nasıl yaptın bilmiyorum ama sen baya bi işletim sisteminin dosyalarıyla oynamışsın bu yüzden yapabilir her sorun için windowsdaki dosyalarla oynama bbence daha kötü bir durumla karşılaşabilirsin bana kalırsa bu sorun için en iisi forrmattt :)

SaGoPa KaJMeR.
14-06-2008, 16:39   |  #3  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj

Yokk.. Sistem dll. Bozuldummu Geriye Tek Format kalmıyor(gereksiz işlem).

windows Xp cdni tak. çalıştıra şunu yaz sfc /scannow ve işlemin bitmesini bekle. eksik ve bozuk .dll leri kopyalar,onarır

Format atmaktan gıcık oluyorum :)) Cözüm benim göbek adım :)

zorkestra
14-06-2008, 17:21   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

biraz geç kaldın format attım fakat formattan sonra xp yi kurmak için pc yeniden başlayınca siyah ekranda disk okunamıyor bilgisayarı yeniden başlatın hatası oluyor. Bu hatadan önce de Windows u kurmak için bir tuşa basın dan sonra çıkıyor bu hata.

Merak ettiğim problem HDD demi? Umarım değildir. Ben XP cd mde boot olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum çünkü ultimate boot cd sini taktığımda sorun çıkmıyor. Windows ME de de aynı şekilde

SaGoPa KaJMeR.
14-06-2008, 18:18   |  #5  
SaGoPa KaJMeR. avatarı
Yıllanmış Üye
2,547 mesaj
zorkestra
biraz geç kaldın format attım fakat formattan sonra xp yi kurmak için pc yeniden başlayınca siyah ekranda disk okunamıyor bilgisayarı yeniden başlatın hatası oluyor. Bu hatadan önce de Windows u kurmak için bir tuşa basın dan sonra çıkıyor bu hata.

Merak ettiğim problem HDD demi? Umarım değildir. Ben XP cd mde boot olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum çünkü ultimate boot cd sini taktığımda sorun çıkmıyor. Windows ME de de aynı ş

Olabilir Sendeki xp Ve windws me cd'leri boot edilmemişdir ((;

10ciga
13-02-2009, 00:10   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Arkadaslar herkese selam. Yaw nedir bu bilgisayar sorunlari yaaa offfff agliycam ya. Nedir su wininet.dll sorunu . Bana bulasti .Google da wininet.dll yazinca mehmet Kanbicak isimli birinin bir cozumu var fakat ben denedim olmadi (ya da yapamadim ama olmadi ya). Siyah msdos penceresini actiktan sonra bellek kartima yukledigim wininet.dll programini bulmak icin e:dir yapiyorum orda bulmasi gerekiyor ama bende onu da bulamadi. Birisi yardim edebilir mi ? Hic birsey yapamiyorum ( internete girmek disinda) Bilgisayarima, D ye C ye hatta geri donusum kutusuna bile giremiyorum. Yardimlarinizi bekliyorum .TESEKKURLER,,,