Facebook Google'ı fena bombaladı!

CHIP Online
30-08-2010, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Facebook cephesinden gelen bu sert sözler, eminiz Google'ın hiç ama hiç hoşuna gitmeyecek...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/face ... ombaladi_22103.html

Resimlerle: Android ve Win. Mobile bu Çinli'de birleşti!

Facebook uygulama geliştiricilerinden Joe Hewitt Android'in her şeyinden nefret ettiğini açıkladı. Yaptığı açıklamada Android'in uygulama geliştirme araçlarının son derece yetersiz, işletim sisteminin iğrenç olduğu, tek avantajının ise program geliştirirken her türlü serbestliğe izin vermesi olduğunun altını çizdi. Çok uzun zamandır Android'le çalıştığını ve Android ile ne kadar çok çalışırsa bu işletim sistemini Windows'a o kadar çok benzetmekte olduğunu belirten Hewitt aralardaki benzerliği "iki işletim sistemi de esnek değil, ikisi de uygulama geliştiricileri önemsemiyor ve ikisinin de tasarımı kötü ve aceleye gelmiş" sözleriyle özetliyor.

Android yüklü cep telefonlarının birbiri arasında da farklılıklar olduğunu belirten Joe Hewitt, bir uygulamanın tüm mobil araçlarda sorunsuz çalışabileceğini garanti etmenin tek yolunun bu araçları almak olduğunu ve bunun da hiç hesaplı olmadığını söylüyor. Ünlü bir programcı olan Hewitt daha önce de Apple'ın programları inceleme sistemini etik bulmadığı için iPhone ile uygulama geliştirmeye son verdiğini açıklamıştı.

Tüm konu: Facebook Google'ı fena bombaladı!

Resimlerle: Android ve Win. Mobile bu Çinli'de birleşti!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Android işletim sistemini denediniz mi?