Facebook isimleri şimdi de satışa çıktı!

CHIP Online
16-06-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Facebook'ta kapışılan alan adları kendi piyasasını oluşturdu. Hangi isimler satışta?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/face ... sa-cikti_13377.html

Resimlerle: En iyi 10 Türkçe Facebook uygulaması

Sizlere geçtiğimiz günlerde Facebook'ta artık kullanıcıların kendi kullanıcı adlarını alabilecekleri duyurmuştuk. 15 dakikada tam 500 bin tanesinin aldığında kullanıcı adları izdihamı artık tamamen sona erdi, yoğunluk bitti. Fakat en güzel kullanıcı adları da ilk saatler içerisinde kapıldı. Eğer güzel bir kullanıcı adı bulamadıysanız merak etmeyin, satışa çıkanlar arasından istediğinizi alabilirsiniz...

Assetize adlı bir internet sitesi, almış oldukları güzel Facebook isimlerini nakite çevirmek isteyen kullanıcılara yardımcı oluyor. Bu haberi hazırladığımız sırada Assetize üzerinden satışa sunulmuş Facebook kullanıcı isimleri 50'yi geçmişti. Tek sorun, bunlardan henüz sadece bir tanesine teklif yapılmış olması.

Yine de site üzerinde satışa sunulan isimler arasında besthotels, business.xp, buynow, casualsex, gameshop ve hotvideo gibi iddialı isimler yer alıyor. Almayı düşünüyorsanız 1000 dolardan, 1 milyon dolara kadar kendinize güzel bir Facebook ismi bulabilirsiniz…

Tüm konu: Facebook isimleri şimdi de satışa çıktı!

İzleyin: Facebook'taki bayan gitarcı

Resimlerle: En iyi 10 Türkçe Facebook uygulaması

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz Facebook kullanıcı adınızı kaça satarsınız?

Ciim
16-06-2009, 00:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
454 mesaj

kullanıcı adı mevzusunda eğer şriketseniz size öncelik tanınıyordu bu ismi ben kaptırmak istemiyorum diye form vardı isteyen doldurmuştur... ünlülerse zaten pek kendi ismiyle üye olmuyor... ayrıca türk ünlülerin çoğu 2yuz.com sitesinde mevcut ordayımda o yüzden biliyom :D

mustafaasil66
16-06-2009, 01:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
373 mesaj

Facebook umrumda değil ben 100 lira karşılıgında aldıgım alan adını verebilirim hahahahahaha

Fattur
16-06-2009, 13:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

AdRaMiTi nin dediği gibi...

kuzeyinoglu55
21-06-2009, 22:19   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

ben kuzeyinoglu;sanırım 5000 tl isterdim doğrusu ama seviyorum bu adı o yüzden satmazdım.