Fanlar çalışıyor, ekrana görüntü, klavye ve mouse'

AROX
06-11-2020, 20:58   |  #1  
AROX avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba,

Başlıkta oldukça sade belirtmeye çalıştım ama konu biraz uzayabilir,

Dün akşam bilgisayarımda herhangi bir sorun yoktu her şey gayet normal performans alıyordum akşam işim bitince bilgisayarımı kapattım. Sabah açmayı denediğimde bilgisayarın tüm fanları sorunsuz çalışıyor, Power ışığı vs yanıyor fakat ekrana, mousea ve klavyeye görüntü, ışık gelmiyordu. 2 RAM'im var ikisini de çıkarıp takıp tekli halde çalıştırmayı denedim sonuç değişmedi, ekran kartımın kablo portlarını, hdmi/dp ve DP1, DP2, DP3 olmak üzere denedim, PSU'mu ve GPU'mu başka bir bilgisayarda denedim çalışıyor, monitörümü denedim çalışıyor, statiği boşalttım, BIOS pilini çıkartıp beklettim. 1 sene olmadı cihazı toplayalı, aklıma gelmeyen veya denemediğimiz bir şey var mı desteğinizi rica ediyorum. Şu ana kadar anladığım kadarıyla ana kartla ilgili bir tetikleme sorunu var ama emin olamadım. Şimdiden teşekkür ederim.

Sistem:

RX5700.

Ryzen5 2600X.

B450M.A

Samsung Evo 970 Plus.

16x2 G.Skill Ripjaws 3000MHz RAM.

High Power performance GD 750W.

excel_mustafa
06-11-2020, 21:36   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,446 mesaj

anakartın üzerindeki herşeyi söküp tekrar tak. ramların slota giren uçlarını silgiyle dikkatlice sil. çalışmazsa muhtemelen anakart arızalıdır.

AROX
06-11-2020, 23:17   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

3-4 kez çıkarıp taktım, servis için hazırlıyorum ama bir taraftan da o kadar saçma geliyor ki tekrar deniyorum toplayıp, ramlerin slotlarını fırçayla temizledim, dişleri de öyle ama silgi şartsa deneyebilirim

zombi
07-11-2020, 20:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

sıfır poarçalarda silgi gerekmez. siz bios pilini çıkarın. anakartı 10 dakika boyunca enerji vermeden bekletin ve tabi şebeke ve monitör vs fişlerini çekerek.

uzay montajda deneyin.

mümkünse baka bi ekran kartı deneyin

bu arada sorununuz tetik değil. cold boot. tetikleme bambaşka bi sorun.